Мінфін запрошує до публічного обговорення пілотного проекту про зміну механізму фінансування інститутів НАМН України

4/3/19

Мінфін презентує для публічного обговорення проект постанови Уряду, яка має вдосконалити реалізацію пілотного проекту зміни механізму фінансування медичної допомоги в інститутах Національної академії медичних наук, які є його учасниками.

Проект був розроблений Міністерством фінансів для створення якісної та ефективної системи надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, орієнтованої на пацієнта, і здатної забезпечити медичне обслуговування населення України на рівні державних та міжнародних стандартів.

У проекті визначений перелік високоспеціалізованих медичних послуг, які надаються безкоштовно пацієнтам за рахунок коштів державного бюджету. Перелік цих послуг погоджено Асоціацією кардіологів України, Асоціацією «Серцево-судинних хірургів України», затверджений рішенням Вченої ради ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України», проаналізований та схвалений пленумом Правління ГО «Асоціація хірургів України».

Також визначені тарифи, за якими держава буде оплачувати медичні послуги, що будуть надаватися громадянам України. (Із таблицями тарифів по кожному інституту-учаснику проекту та складовими тарифів за одиницю послуги можна ознайомитись у додатках до проекту).

Крім того, додатково учасникам пілотного проекту компенсуються витрати на придбання медичних виробів вартістю понад 1000 гривень, які були використані при наданні громадянам медичних послуг у кожному окремому випадку в індивідуальному порядку.

Ознайомитися з проектом постанови можна тут: Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 і від 14 червня 2017 р. № 425"

Зауваження і пропозиції до змісту проекту постанови просимо надавати до 18 квітня 2019 року у письмовій та електронній формі за адресами: Міністерство фінансів України, 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: kuplivanchuk@minfin.gov.ua

Після публічного обговорення Мінфін допрацює проект та подасть на розгляд Кабміну.

Довідково

Пілотний проект був ініційований Міністерством фінансів у 2017 році для підвищення ефективності надання високоспеціалізованої медичної допомоги в Україні за рахунок бюджетних коштів.

Він передбачає перехід від традиційного кошторисного утримання установ НАМНУ на оплату державою послуг з надання високоспеціалізованої медичної допомоги без витрат зі сторони пацієнтів.

У держбюджеті на 2019 рік на реалізацію цього пілотного проекту передбачено 692,2 млн. гривень.

В реалізації пілотного проекту беруть участь такі науково-дослідні установи Національної академії медичних наук:

  • Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова;
  • Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова;
  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова;
  • Національний науковий центр Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити