Мінфін закликає ВР підтримати зміни до Бюджетного кодексу, які дають можливість запровадити середньострокове бюджетування вже в цьому році (законопроект №6161)

3/21/17

Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати зміни до Бюджетного кодексу, які дають можливість запровадити середньострокове бюджетування вже в цьому році (законопроект №6161). Це черговий і дуже важливий крок у бюджетній реформі, що дозволить запровадити новий ефективний механізм управління бюджетним процесом.

Розроблена Мінфіном модель середньострокового бюджетного планування ґрунтується на кращому досвіді та світових практиках з урахуванням рекомендацій МВФ та особливостей бюджетної системи і законодавства України.

Модель передбачає розширення горизонту бюджетного планування з одного до трьох років. Ключовим елементом системи середньострокового бюджетного планування стане Бюджетна декларація на середньостроковий період. При цьому закон про Державний бюджет України залишається однорічним.

«Розроблена нами модель СБП закладає план розвитку економіки країни на перспективу. Передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат», - зазначила з цього приводу Перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова.

Перехід до середньострокового бюджетного планування в Україні означає:

  • передбачувана та збалансована бюджетна і податкова політика;
  • реалізація довгострокових пріоритетів розвитку;
  • виконання завдань, які визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року;
  • підвищення інвестиційної привабливості та покращення бізнес-клімату.

Міністерство фінансів сподівається на продуктивну роботу народних депутатів та закликає парламентарів підтримати законопроект №6161.

Презентація


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити