Мінфін закликає Верховну Раду підтримати зміни до Бюджетного кодексу, які дають можливість запровадити середньострокове бюджетування

3/20/18

Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати зміни до Бюджетного кодексу, які дають можливість запровадити в Україні середньострокове бюджетне планування на постійній основі і на усіх рівнях бюджетної системи (законопроекти №8099, №8044, №8043). Ці урядові законопроекти сьогодні, 20 березня, будуть винесені на голосування Верховної Ради.

В чому суть?

Розроблена Мінфіном модель середньострокового бюджетного планування ґрунтується на кращому досвіді та світових практиках з урахуванням рекомендацій МВФ та особливостей бюджетної системи і законодавства України.

Середньострокове бюджетне планування (СБП) - це один з пріоритетів роботи Уряду та Мінфіну, що було також передбачено Коаліційною угодою, Середньостроковим планом дій Уряду до 2020 року, Меморандумом з МВФ та Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки.

Це черговий і дуже важливий крок у бюджетній реформі, що дозволить запровадити новий ефективний механізм управління бюджетним процесом.

Запровадження СБП означає розширення горизонту бюджетного планування з одного до трьох років. Ключовим елементом системи середньострокового бюджетного планування стане Бюджетна декларація на середньостроковий період. При цьому закон про Державний бюджет України залишається однорічним.

Серед новацій розроблених законопроектів в частині середньострокового планування на державному рівні також оновлення бюджетного календаря, розширення бюджетних правил, узгодження стратегічного та бюджетного планування, запровадження трирічних місцевих фінансових планів та ін.

Що це дає?

Запровадження на законодавчому рівні середньострокового бюджетного планування створить фінансові рамки для стратегічних ініціатив, що справлятиме суттєвий вплив на посилення дисципліни учасників бюджетного процесу, змусить їх чітко визначати пріоритети при реалізації реформ в межах фінансових можливостей бюджету.

Крім того, Мінфін забезпечить передбачуваність бюджетної політики, що сприятиме відновленню довіри громадян до держави і дасть змогу представникам бізнесу ефективно планувати свою діяльність.

Міністерство фінансів сподівається на продуктивну роботу Парламенту та закликає народних депутатів підтримати відповідні законопроекти №8099, №8044, №8043.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити