Мінфін закликає народних депутатів підтримати законопроект № 7518, що відновлює справедливість для платників податків ПДВ і дозволяє повернути борги бізнесу

3/13/18

Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати законопроект № 7518, який врегульовує питання порядку відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) по заявах бізнесу, які були подані платниками до 1 лютого 2016 року та узгоджені за рішеннями суду і не потрапили до Тимчасового реєстру відшкодування ПДВ.

Протягом останніх півтора років Міністерство фінансів, Уряд, Президент та Парламент зробили багато для вирішення проблем своєчасного та прозорого відшкодування ПДВ. Сьогодні майже кожна зустріч бізнесу з представниками влади починається з подяки від тих, хто нарешті може розраховувати на вчасне та регулярне повернення своїх коштів. Завдяки спільним зусиллям всіх задіяних сторін у цьому процесі, це стало можливим.

Проте не всі проблеми було вирішено - залишилися “старі борги” держави перед бізнесом з відшкодування ПДВ, які утворилися по заявах, які були подані до 1 лютого 2016 року, тобто до початку функціонування публічних реєстрів заяв на відшкодування ПДВ.

Про які суми боргів йде мова? На поточну дату узгоджена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню бізнесу становить 676,2 млн. гривень (по 498 заявах). Підтверджену заборгованість держава має повернути бізнесу. Також, в процесі оскарження перебуває майже 4 млрд гривень (по 1 268 заявах поданих до 1 лютого 2016).

Наприкінці 2016 року вже був прийнятий Закон 1797 щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який мав на меті врегулювати дану ситуацію. У зв’язку з певними неузгодженностями, Закон не зміг вирішити питання щодо історичної заборгованості. В той же час реалізація норм цього Закону допомогла ідентифікувати додаткові зміни, які повинні бути внесені до Податкового кодексу для того, щоб бізнес нарешті отримав кошти, які йому належать.

Законопроект з такими змінами був розроблений Мінфіном разом з представниками бізнесу та експертами, схвалений Урядом та зареєстрований в Парламенті за № 7518.

Метою законопроекту є усунення проблем, що перешкоджають дотриманню прав та законних інтересів платників податків, які досі очікують на відшкодування ПДВ по заявах поданих до 1 лютого 2016 та узгоджених за рішеннями суду.

Міністерство фінансів розраховує на конструктивну співпрацю з народними депутатами та підтримку законопроекту №7518, що відновлює справедливість у відшкодуванні ПДВ. Позицію Уряду підтримав Президент П. Порошенко. Адже цей законопроект є важливим для бізнесу, що працює, інвестує та створює робочі місця в Україні.

Окрім того, наголошуємо на неприпустимості реалізації політичних амбіцій всупереч інтересам платників податків.

Довідково:
Відповідно до чинної редакції Податкового кодексу України Державною фіскальною службою сформовано та опубліковано на офіційному веб-порталі Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету. До Тимчасового реєстру включено заявки на 219,1 млн. гривень (по 193 заявах).

Проте, після опублікування Тимчасового реєстру за результатами оскарження набули законної чинності рішення щодо узгодження сум бюджетного відшкодування за заявками, по яких станом на 1 січня 2017 року органами ДФС було відмовлено у бюджетному відшкодуванні (платник податку не мав права на отримання бюджетного відшкодування) та які не були включені до Тимчасового реєстру.

Законопроект 7518 встановлює процедуру внесення заявок, узгоджених після 1 лютого 2017 року до Тимчасового реєстру.

Крім того, законопроект 7518 врегульовує неоднозначне трактування норм пункту 56 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу щодо порядку виплати з Державного бюджету бюджетного відшкодування за заявками, включеними до Тимчасового реєстру. Так, в чинній редакції мова йде про “розподіл сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначених законом про Державний бюджет на відповідний рік”. Таке формулювання порушує бюджетний принцип, згідно з яким сума надходжень від ПДВ визначається в державному бюджеті сальдовим методом (надходження мінус відшкодування), та сума бюджетного відшкодування не визначається окремою стрічкою.

Запропонована Мінфіном редакція законопроекту 7518 встановлює прозорий та зрозумілий порядок відшкодування заявок, внесених до Тимчасового реєстру - протягом п’яти операційних днів з дня відображення узгодженої суми в зазначеному реєстрі.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити