Мінфін вітає рішення Верховної Ради підтримати законопроект "єдине вікно" на митниці

9/6/18

Міністерство фінансів вітає рішення Верховної Ради підтримати Законопроект № 7010 з пропозиціями Президента України.

Цей Закон стане підґрунтям для подальшого удосконалення роботи «Єдиного вікна», запровадження якого за ініціативи Міністерства фінансів було розпочато у 2016 році.

«Застосування механізмів нетарифного регулювання при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності є одним із основних факторів, що уповільнює експортно-імпортні операції. Тому прийняття цього закону покращить умови введення торгівлі, зменшить час, необхідний для експортно-імпортних процедур, та позитивно вплине на інвестиційну привабливість України», - підкреслив заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

У чому суть?

Закон створює законодавчу основу для механізму «Єдиного вікна» та функціонування єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», через який, зокрема, передбачена можливість одноразового подання в електронному вигляді документів та/або відомостей з метою автоматичного обміну інформацією про вантаж в процесі його митного контролю.

Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах, документи та інформація надаватимуться одноразово в електронному вигляді, а контролюючі органи проставлятимуть електронні відмітки у спільній базі даних.

Також, основними нововведеннями зазначеного Закону є наступне:

1. скорочується кількість контролюючих органів на кордоні за рахунок:

  • покладення на посадових осіб митниць обов’язків щодо перевірки дозвільних документів, які на сьогодні перевіряються посадовими особами Державної екологічної інспекції
  • покладення на посадових осіб Державної прикордонної служби обов’язків щодо здійснення радіологічного контролю, який на сьогодні здійснюються посадовими особами Державної екологічної інспекці

2. скасування необхідності отримання підприємствами позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для здійснення санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Що це дає?

"Єдине вікно" - це один з важливих антикорупційних кроків, який мінімізує людський фактор при прийнятті рішень контролюючими органами, стимулює їх перехід на європейські принципи здійснення державного контролю та сприяє міжнародній торгівлі.

На даний час, в середньому 85% вантажів оформлюється через систему «Єдиного вікна».


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити