Мінфін: У 2019 році бюджетні кошти покриють потреби імплантаційного слухопротезування всім дітям із вадами слуху

2/27/19

У Держбюджеті на 2019 рік на проведення імплантаційного слухопротезування передбачено 450 млн грн. Це майже в три рази перевищує обсяг видатків, спрямованих на зазначені цілі у 2018 році.

Передбачений обсяг видатків має забезпечити надання допомоги усім дітям-інвалідам, які зареєстровані у черзі на проведення оперативного втручання та заміну мовних процесорів станом на початок 2019 року та будуть зареєстровані у черзі протягом цього року.

Про це повідомив заступник Міністра фінансів Юрій Джигир під час зустрічі з представниками Національної академії медичних наук України та пацієнтських і благодійних організацій, де обговорювалось питання цільового та прозорого використання бюджетних коштів на імплантаційне слухопротезування.

Як наголосив заступник Міністра, держава намагається фінансово забезпечити проведення імплантаційного слухопротезування дітей з вадами слуху і покрити потреби таких пацієнтів. Цього року на такі цілі у бюджеті закладено втричі більше коштів, ніж минулого року. І цих грошей вистачить, щоб провести операції з кохлеарної імплантації 505 дітям (в черзі станом на 1 січня 2019 – 379 дітей) та замінити мовні процесори 224 дітям (в черзі станом на 1 січня 2019 – 189 дітей).

Під час зустрічі також обговорювалось питання забезпечення цільового, ефективного та прозорого використання Інститутом отоларингології ім. О. Коломійченка бюджетних коштів, в тому числі за допомогою електронної системи публічних закупівель ProZorro.

Учасники зустрічі погодились, що необхідно удосконалити механізм забезпечення дітей із вадами слуху кохлеарними імплантами через відкритість і публічність процесу відбору дітей на проведення їм імплантаційного слухопротезування. Така інформація має оприлюднюватись Інститутом отоларингології ім. О. Коломійченка на офіційному веб-сайті та сайті НАМН України.

За підсумками зустрічі було ухвалено рішення про те, що Інститут доопрацює питання удосконалення механізму тендерних закупівель кохлеарних імплантів та доповість про результати роботи Міністерству фінансів протягом двох тижнів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити