Мінфін: Станом на 14.02.2018 надійшло на затвердження до Міністерства фінансів 82% паспортів бюджетних програм

2/15/18

Міністерство фінансів повідомляє про стан розгляду та затвердження паспортів бюджетних програм станом на 14.02.2018.

Із 481 паспортів бюджетних програм, що потребують затвердження у поточному році, на затвердження до Мінфіну надійшло 395 (82%) паспортів. З них 240 (50%) уже затверджено.

Водночас, 86 (18%) паспортів бюджетних програм не були подані до Мінфіну в установлені терміни.

Нагадаємо, що головні розпорядники мали розробити проекти паспортів бюджетних програм і подати їх на затвердження до Міністерства фінансів протягом 30 днів після набрання чинності законом про Державний бюджет України. Тобто до 30 січня включно до Мінфіну мали надійти від ГРК всі проекти бюджетних паспортів.

Проте станом на 30.01.2018 до Мінфіну надійшло лише 222, або 46% паспортів з необхідних 481.

З огляду на порушення термінів подання паспортів 1 лютого 2018 року Мінфін на своєму офіційному сайті розмістив нагадування щодо необхідності подання до Мінфіну проектів паспортів бюджетних програм для їх опрацювання та затвердження в установленому порядку.

Зважаючи на те, що відповідно до пункту 2 частини першої статті 117 Бюджетного кодексу на забезпечення затвердження паспортів ГРК спільно з Мінфіном відводиться 45 днів з дня набрання чинності закону про Державний бюджет України (01.01.2018 р.), тобто до 14 лютого 2018 року паспорти бюджетних програм мали бути затверджені, відповідно, 15 лютого Державна казначейська служба України зупиняє операції з бюджетними коштами через незатвердження паспортів у законодавчо встановлений термін.

Це означає, що розпорядники бюджетних коштів, які не подали бюджетні паспорти у належному вигляді вчасно, не отримають фінансування відповідно до закону. Це стосується всіх без виключення органів.

Міністерство фінансів неодноразово звертало увагу на необхідність вчасного затвердження паспортів бюджетних програм.

Бюджетний процес має бути відповідальним та прозорим. Тому Міністерство фінансів регулярно інформує громадськість про всі етапи бюджетного процесу та, зокрема, про стан подання та затвердження бюджетних паспортів.

У разі виникнення проблем із фінансуванням, прохання звертатись до відповідного розпорядника коштів, який не подав вчасно бюджетний паспорт у належному вигляді.

Завантажити документ (Cтан затвердження паспортів бюджетних програм на 2018 рік станом на 14.02.2018)

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити