Мінфін спільно з Європейським інвестиційним банком надає підтримку банківському фінансуванню малого та середнього підприємництва

10/5/17

Міністерство фінансів підтримує розвиток малого та середнього підприємництва завдяки залученому у Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) кредиту у розмірі 400 млн. євро.

5 жовтня 2017 року в Міністерстві фінансів підписані угоди з першими відібраними українськими банками (ПАТ «МЕГАБАНК» та АБ «УКРГАЗБАНК»), завдяки чому кредитні кошти спрямовуватимуться на фінансування інвестицій та потреб малого бізнесу в обіговому капіталі. Кредитування розраховане на п’ять років із можливістю дальшого подовження строку використання кредитних ресурсів ЄІБ.

На церемонії підписання заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Буца зазначив: «Розвиток малого та середнього бізнесу має велике значення для підвищення конкурентоспроможності економіки України та її стійкого зростання. Тому Міністерство фінансів України активно працює над підвищенням ефективності механізмів державної підтримки МСП та створенням умов для поліпшення бізнес-клімату. Оскільки доступ до фінансових ресурсів є ключовою проблемою, що стоїть на заваді розвитку українських підприємств, кошти Європейського інвестиційного банку допоможуть створити джерело стабільної та безперервної підтримки МСП через банківське кредитування».

У чому суть?

Міністерство фінансів залучило довгострокові кредитні кошти ЄІБ для фінансування проектів малого та середнього підприємництва, а також проектів соціально-економічної інфраструктури, включаючи проекти з енергоефективності, пом’якшення наслідків змін клімату та адаптації до них.

Відповідно до умов Угоди з ЄІБ Міністерство фінансів за сприяння Агента – АТ «Укрексімбанк» – надає кредитні кошти відібраним банкам-учасникам для подальшого фінансування ними українських підприємств.

Банки-учасники братимуть участь у цьому проекті з дотриманням вимог, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №1054.

Що це означатиме для України?

Державна підтримка банківського кредитування МСП допоможе диверсифікувати джерела економічного зростання України та утворити нові робочі місця, сприятиме покращенню бізнес-клімату та допоможе українським МСП вийти на ринок Європейського союзу.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити