Мінфін спільно з JICA провів семінар, присвячений механізмам врегулювання NPLs у державному банківському секторі

3/4/19

1 березня Мінфін спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) провів семінар «Механізм врегулювання NPL в державному банківському секторі. Досвід Японії».

У заході взяли участь заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Гелетій, генеральний директор відділу JICA у справах країн Близького Сходу та Європи Такема Сакамото, керівник українського офісу JICA Такаакі Кавано, перший заступник Голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко, а також представники Посольства Японії, Посольства Швеції, МВФ, Світового банку, НБУ, ЄБРР, АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк» та представники профільних департаментів Мінфіну.

Агенство JICA надає фінансову та експертну підтримку Міністерству фінансів, зокрема допомогу з розробки стратегій управління непрацюючими кредитами (NPLs) в державному банківському секторі.

Під час семінару експерти JICA поділились досвідом роботи японської компанії Resolution and Сorrection Corporation у вирішенні проблем NPLs у банківському секторі Японії, а також представили аналіз фінансово-господарської діяльності (due diligence) банків державного сектору економіки.

У своєму вступному слові заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Гелетій подякував представникам японської делегації за співпрацю й організацію такого семінару та додав: “Вирішення проблема непрацюючих кредитів в державних банках є одним із пріоритетів роботи Мінфіну в сфері реформування державного банківського сектору. Сподіваємось, що з допомогою наших міжнародних партнерів ми зможемо знайти оптимальне рішення для врегулювання питання непрацюючих кредитів в державному банківському секторі та прийняти відповідні урядові рішення. На даний час нашим пріоритетом є напрацювання та розширення інструментарію для врегулювання проблеми непрацюючих кредитів.”

В свою чергу, генеральний директор відділу JICA у справах країн Близького Сходу та Європи Такема Сакамото зазначив, що Україна є важливим партнером JICA та додав, що продовження співпраці в фінансовому секторі та в сфері реалізації інфраструктурних проектів є одним з пріоритетних завдань для JICA. Саме тому JICA активно працює в Україні вже більше ніж 20 років і надає як фінансову допомогу так і експертну підтримку.

Довідково:

Агентство JICA – всесвітньо відома японська урядова організація з надання технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів урядам іноземних держав.
Восени 2017 року Агентство JICA відкрило регіональний офіс в Україні, що стало кроком до зміцнення економічних відносин двох держав.
JICA реалізує кілька масштабних інфраструктурних проектів в Україні, серед них: Проект розвитку державного міжнародного аеропорту "Бориспіль", Проект модернізації Бортницької станції аерації та інші проекти технічної допомоги, в тому числі навчальні курси.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити