Міністерство фінансів працює над удосконаленням механізму “єдиного вікна” в рамках системного реформування митниці. Зокрема, 16 березня Мінфін оновив Перелік документів, необхідних для подання контролюючому органу для завершення державного контролю (Наказ МФУ №368 від 16.03.2018).

В чому суть?

За результатами численних міжвідомчих робочих нарад і консультацій з зацікавленими ЦОВВ та представниками експертного середовища, Мінфін 16 березня надіслав до ДФС наказ, яким вносяться зміни до переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення відповідного виду державного контролю - санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів держконтролю.

Нова редакція переліку документів готувалась спільно з усіма зацікавленими сторонами та експертами після аналізу звернень суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, на основі інформації, наданої відповідними контролюючими органами.

Серед нововведень, порівняно з діючим на сьогодні переліком документів, варто виділити наступне:

  • перелік документів в розрізі товарів та видів контролю диференційовано по напрямках переміщення товарів на ввезення, вивезення, транзит;
  • вказано підстави для необхідності надання контролюючому органові певного документу (посилання на певний закон, постанову Уряду, наказ відповідного міністерства);
  • значно скорочено перелік документів, які необхідно подати для завершення екологічного контролю.

Що це дає?

Новий наказ спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності і прискорює процес взаємодії підприємств і органів державної влади, які здійснюють ті чи інші види державного контролю.

Для прикладу, по товарах, що являють собою небезпечні вантажі – скорочено кількість документів з 10-11 до 2-3, у разі якщо підприємством надана згода на передання контролюючому органу відомостей, які зазначені в попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів).

Що далі?

Наразі ще тривають консультації з Мінприроди та Держекоінспекцією щодо переліку товарів, які мають бути об’єктами екологічного контролю відповідно до норм, зокрема, Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕS).

Після внесення відповідних змін до Переліку товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031, будуть внесені подальші відповідні зміни до наказу Мінфіну щодо Переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення відповідного виду державного контролю.

Підкреслюємо, що даний наказ Мінфіну є нормативно-технічним документом, тобто не встановлює жодних нових правових норм, а носить суто довідковий характер, і вступить в силу з дня його опублікування Державною фіскальною службою.

Наразі, ДФС доопрацьовується програмне забезпечення, необхідне для реалізації цього наказу.

Ознайомитись з текстом наказу

Додаток до наказу


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити