Мінфін: Щорічні зустрічі ЄБРР вкотре підтвердили, що впровадження структурних змін – єдиний правильний шлях, яким рухається країна, і який здатен кардинально схилити політичні ваги в бік демократії та прискореного економічного розвитку

5/10/19

Добіг кінця робочий візит команди Мінфіну на чолі з Міністром фінансів Оксаною Маркаровою до Сараєво, де цього року проходили Щорічні зустрічі та Бізнес-форум Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Щороку цей захід об’єднує високопосадовців урядів різних країн, провідних керівників фінансових структур, підприємців різних рівнів та представників громадських організацій. Учасники збираються для обговорення широкого спектру питань, що стосуються як окремих країн та регіонів, так і основних тенденцій розвитку глобальної економіки.

В ході візиту, що тривав з 8 по 9 травня, делегація Мінфіну активно працювала та зустрілася з ключовими для України міжнародними партнерами.
Під час зустрічі з Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сумою Чакрабарті обговорили поточний стан співпраці, позитивні наслідки перегляду портфелю проектів ЄБРР в Україні та подальші кроки в рамках їх реалізації.

На зустрічі з віце-президентом Світового банку по регіону Європи та центральної Азії Сірілом Мюллером приділили увагу успіхам України у процесі впровадження реформ як рушійної сили розвитку країни в контексті співпраці зі Світовим банком.

Із заступником Міністра фінансів США з міжнародних фінансів та розвитку Джеффрі Окамото обговорили прогрес у веденні виважених економічної та фіскальної політик, результатом чого є поступове покращення економічних показників, а також співпрацю між Україною та США.

Зустріч з директором Департаменту міжнародних фінансів Держказначейства Великобританії Марком Боуманом була присвячена питанням реформи ДФС, уникнення подвійного оподаткування та призначення суддів Вищого антикорупційного суду як показник прогресу у боротьбі з корупцією.

Крім того, Міністр фінансів Оксана Маркарова разом з генеральним директором Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів з розширення Європейської Комісії Катаріною Матерновою та Директором Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне виступила в якості спікера на дискусійних панелях “Україна – продовження курсу змін” та "Міграція в регіоні ЄБРР: перетворення викликів в можливості".

«Мінфін України дотримується найкращих практик виваженої фіскальної політики, що дозволяє нам повністю і своєчасно обслуговувати борг. Саме тому країні вдалося зменшити його з 71,8% ВВП у 2017 році до 60,9% ВВП у 2018 році. Фіскальна консолідація також дозволила зберегти дефіцит бюджету на рівні до 2,4% ВВП у 2018 році, що було передбачено програмою МВФ, і цього року ми плануємо продовжувати його скорочення. Тому наш головний пріоритет – продовжувати робити те, що ми робимо», – зазначила під час свого виступу Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Щорічні зустрічі ЄБРР вкотре підтвердили, що впровадження структурних змін – єдиний правильний шлях, яким рухається країна, і який здатен кардинально схилити політичні ваги в бік демократії та прискореного економічного розвитку.

«Ми щиро вдячні усім нашим міжнародним партнерам – справжнім друзям України, які допомагають реалізувати наш великий потенціал. Ця постійна співпраця відіграє важливу роль у процесі економічної, політичної та соціальної трансформації країни. Разом із тим, ми повинні усвідомлювати, що повне впровадження змін та переформатування життя в нових умовах – виключно наша відповідальність», – наголосила Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити