Мінфін розробив законопроект, що є кроком у боротьбі проти ухилення від сплати податків

4/12/18

Мінфін презентує для публічного обговорення проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо критеріїв визначення осіб з високими статками».

У чому суть?
На виконання Стратегії щодо реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки, ухваленої Кабінетом Міністрів, Мінфін напрацював законопроект, який дозволить зменшити рівень ухилення від сплати податків серед платників податків із високими доходами та водночас запровадити світову практики у роботі з платниками податків з високими доходами.

Зокрема, законопроект передбачає:
- запровадження критеріїв визначення фізичних осіб з високими статками, взяття такої категорії на облік та щорічне подання податкової декларації незалежно від утримання податковими агентами податку на доходи фізичних осіб та військового збору з їх доходів;
- отримання ДФС доступу до інформації про банківські рахунки зазначеної категорії фізичних осіб;
- розширення обсягу інформації, що надаватиметься банківськими установами на письмову вимогу органів доходів і зборів щодо банківських рахунків осіб з високими статками, за умови належного захисту таких даних.

Що це дає?
- впровадження світової практики у роботі з платниками податків, що мають великі статки;
- ефективний контроль щодо повноти та своєчасності сплати податків.

Докладніше із законопроектом можна ознайомитись тут

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити