​Мінфін разом з ДФС удосконалили критерії для системи моніторингу ризикових податкових накладних (СМКOР)

11/23/17

Мінфін разом з ДФС постійно працюють над удосконаленням системи моніторингу ризиків з ПДВ. 17 листопада 2017 року набув чинності наказ Мінфіну №926 щодо змін до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Чому це важливо?

Система моніторингу ризиків з ПДВ запроваджена для ліквідації можливостей для недобросовісних платників податку на додану вартість (ПДВ) використовувати схеми для ухилення від оподаткування. Система є невід’ємною частиною процесу автоматичного відшкодування ПДВ, завдяки якому з квітня платникам вже було відшкодовано 81,4 млрд гривень.

Нові критерії передбачають:


  • автоматичне прийняття таблиці платника, у якого податкове навантаження більше 2% та обсяг постачання товарів чи послуг, складених з 01.01.2017 в Реєстрі, становить більше 25 % від загального обсягу постачання за відповідний період.
  • ДФС автоматично обраховуватиме дані показників кожного 10 числа та платник зможе дізнатися про результати у своєму Електронному кабінеті.
  • Внесено зміни до критеріїв, що унеможливлюють маніпуляції з “ризиковим складом” (залежність допустимого відсотку ризикових товарів в залишку від податкового навандтаження).

Градація рівня ризикового товару в залежності від податкового навантаження наступна:

податкове навантаження більше 3 % - домустиме переважання ризикового товару чи послуги до 75 %
· від 2-3 відсотків – 60% ризикового товару/послуги;
· від 1,5 - 2 відсотків - 50% ризикового товару/послуги;
· від 1 - 1,5 відсотків - 40% ризикового товару/послуги;
· від 0,5 - 1 відсотка - 30% ризикового товару/послуги;


Що це дає?

· Дані зміни покликані усунути маніпуляції викривлення показників первинних документів для уникнення алгоритму моніторингу та участі у схемах формування та використання фіктивного кредиту.
· За рахунок автоматичної реєстрації технологічних карт значно зменшиться кількість платників реального сектору, що підпадають під моніторинг.

Для інформації:

1. Відсоток зупинених накладних значно знизився - з 1.3% відразу після запуску системи до лише 0.3% в останні місяці.
2. За період роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних зупинена реєстрація 515,5 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 11,2 млрд. грн. Це становить 0,54 % до загальної кількості податкових накладних, що реєструвалися. (Майже 97 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 566 млрд. грн. станом на 22 листопада)
3. На сьогодні відсутні факти порушення термінів при прийнятті рішень Комісією ДФС.
4. У листопаді кількість технологічних карт, які знаходяться на розгляді в комісії ДФС, зменшилася більш ніж у 4 рази та становить — 2% від поданих платниками податків. ДФС вже прийняло більше 15,000 технологічних карток від платників податків реального сектору.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити