Мінфін прозвітував про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»

3/18/19

Державний бюджет 2018 року було виконано за доходами у сумі 928,1 млрд грн, за видатками – 985,9млрд грн, чистими кредитами - 1,5 млрд грн. Дефіцит становив 59,3 млрд грн.

Про це повідомила Міністр фінансів України Оксана Маркарова, презентуючи звіт міністерства про виконання закону «Про державний бюджет України» експертам, громадським активістам та медіа.

«У 2018 році економіка України зростала незважаючи на складні зовнішні умови для економіки. Це відбувалось, зокрема, завдяки виваженій політиці фінансування основних пріоритетів Уряду. Мова йде про національну безпеку і оборону, освіту, медицину, обслуговування боргу, підвищення розмірів соціальних стандартів, здійснення видатків на надання пільг та субсидій населенню», - сказала Оксана Маркарова.

При цьому, податково-бюджетна політика у 2018 році сприяла макрофінансовій та ціновій стабільності, а збільшення інвестиційної складової бюджету підтримувало розвиток економіки, у тому числі й на довгострокову перспективу.

Основні факти виконання бюджету 2018 року:

  • утримання дефіциту державного бюджету в межах встановленого законом граничного показника (факт – 1,7% ВВП при плані – 2,4% ВВП);
  • виділення коштів на оборону та безпеку в обсязі 5,4%ВВП, що відповідає вимогам Стратегії національної безпеки України та Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України;
  • забезпечення подальшого зростання мінімального розміру заробітної плати, розмірів прожиткового мінімуму та інших видів соціальних виплат;
  • фінансування у запланованих обсягах видатків на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг;
  • продовження пенсійної реформи та підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян;
  • зростання капітальних видатків Державного бюджету порівняно з минулими роками (69,8 млрд грн у 2018 році, що у 1,7 рази більше, ніж у 2017 році, та у 2,6 рази, ніж у 2016 році).

Budget 2018 (Minfin) from Ministry of Finance of Ukraine


Завантажити звіт про виконання Державного бюджету України за 2018 рік

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити