Мінфін: Проект Бюджетної декларації буде розроблятись відповідно до підходів та завдань бюджетної реформи

4/4/18

З метою забезпечення безперервності процесу переходу на середньострокове бюджетне планування та продовження реалізації бюджетної реформи 4 квітня Уряд прийняв рішення про те, що проект Основних напрямів бюджетної політики на 2019-2021 роки (Бюджетна декларація) має бути розроблений Мінфіном та поданий на розгляд Уряду до 15 травня 2018 року.

Водночас, Кабмін дав доручення Мінекономрозвитку разом з іншими заінтересованими ЦОВВ у тижневий термін підготувати і надати Міністерству фінансів оновлені макроекономічні показники на середньостроковий період для підготовки Основних напрямів бюджетної політики на 2019-2021 роки. Актуальні макроекономічні показники дозволять зробити більш точні прогнози на наступні три роки і загалом сформувати реалістичний держбюджет-2019.

Наразі Міністерство фінансів продовжує процес підготовки проекту середньострокової Бюджетної декларації, розрахованої на 3-річну перспективу. Таку практику Мінфін запровадив у 2017 році в рамках пілотного проекту, тож держбюджет на 2018 рік уже був розроблений на основі 3-річної Бюджетної декларації.

Запровадження середньострокового бюджетного планування є одним з пріоритетів роботи Уряду та Мінфіну. Це системна зміна у формуванні бюджетної політики, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.

Саме тому Міністерство фінансів і надалі буде впроваджувати новий ефективний механізм управління бюджетним процесом. Для цього Мінфіном підготовлені відповідні комплексні зміни до Бюджетного кодексу (законопроекти №8175, 8044, 8043), які дозволять запровадити середньострокове бюджетне планування на постійній основі та на всіх рівнях бюджетної системи. Мінфін сподівається на підтримку Верховною Радою таких важливих для країни змін.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити