Мінфін погасив єврооблігації під гарантією США на суму $1 млрд

5/17/19

16 травня 2019 року Міністерство фінансів України погасило перший випуск облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП) під гарантію США. Загальна сума платежу становила понад $1 млрд.

Випуск ОЗДП під гарантію США номінальною сумою $1 млрд було здійснено у 2014 році із процентною ставкою 1,844% на рік.

Ще два випуски під гарантію США здійснювалися у 2015 та 2016 роках, обидва – під ставку менше 2% річних. Погашення цих ОЗДП будуть здійснені Мінфіном у травні 2020 року та вересні 2021 року.

«Угода про гарантії запозичення зі Сполученими Штатами Америки дала можливість Україні в умовах збройної агресії та анексії наших територій отримати ресурс і час для необхідних перетворень та закласти фундамент економічного зростання. Ми дякуємо всім міжнародним партнерам, які підтримали і продовжують підтримувати Україну, вчасно і в повному обсязі виконуємо наші зобов’язання, а також активно управляємо борговою політикою, що зафіксовано в середньостроковій Стратегії управління боргом, - сказала Міністр фінансів Оксана Маркарова. — Залучення кредитів з невисокою ставкою та під гарантію міжнародних партнерів дозволяє Україні продовжувати реформи, а отже - підвищувати рейтинги і зберігати довіру інвесторів».

Нагадаємо, за підсумками 2018 року рівень державного боргу до ВВП знизився до 60,9%, а після першого кварталу 2019 року становить менше 60%.
До інших пріоритетів Міністерства фінансів, визначених Стратегією управління держборгом , належать зміцнення відносин з інвесторами, залучення міжнародних інвесторів на внутрішній ринок та покращення рейтингу України як позичальника.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити