Мінфін перейняв європейський досвід акцизного оподаткування для України

5/13/16

10-12 травня 2016 року в Міністерстві фінансів України відбувся семінар на тему Наближення України до права ЄС у сфері акцизних податків та оподаткування продуктів енергії. Ділились досвідом з держслужбовцями експерти федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Семінар був проведений німецькими експертами з питань оподаткування пані Інгрід Дінкельманн-Вендлє та пан Фрідріх Зеевальд за дорученням Федерального міністерства фінансів Німеччини. В ньому взяли участь співробітники Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Академії фінансового управління при Мінфіні та Офісу фінансового-економічного аналізу при ВРУ.

Протягом семінару були розглянуті питання податкових пільг при оподаткуванні бензину для дипломатів, дизельного палива, питання висновків в рамках Енергетичної директиви ЄС, Європейського субвенційного права, податкові пільги для мінералогічних методів, металургійних методів, хімічних методів, подвійної мети використання.

Під час заходу відбулися обговорення питань пільгового акцизного оподаткування багатьох видів енергетичних продуктів. Важливими темами семінару стали підготовка до виконання відповідної Директиви ЄС та наближення українського законодавства та норм до законодавства ЄС, щодо вчасного виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Семінар відбувся у рамках співпраці з проектом “Підтримка реформи управління державними фінансами», який реалізується GIZ за дорученням Уряду Німеччини, з метою просування та підтримки реформи управління державними фінансами в Україні. Проект надає підтримку Міністерству фінансів України та іншим державним установам шляхом розвитку людського потенціалу, розширення професійної мережі контактів та гармонізації до кращої світової практики.


Довідка: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити