Меморандум про економічну та фінансову політику

5/6/14

ЛИСТ ПРО НАМІРИ

Київ, 22 квітня 2014 року

Пані Крістін Лагард

Директору-розпоряднику
Міжнародного Валютного Фонду
Вашингтон ОК, 20431

Шановна пані Лагард:

1. В останні роки невідповідність політики та слабкість державного управління призвели до стагнації економіки та надмірної розбалансованості фіскального та зовнішньо-економічного сектора. На початку 2014 року політична турбулентність та падіння довіри з боку споживачів та інвесторів спричинили відтік банківських депозитів, зумовили провальний стан фіскальних доходів, вичерпання міжнародних резервів, та швидке знецінення гривні. Надзвичайні заходи, які вжив останнім часом новий уряд, забезпечили певний ступінь стабільності, однак, ситуація залишається вразливою. Суттєві обсяги виплат в рахунок погашення внутрішнього та зовнішнього боргу, передбачені на наступні два роки, разом із значними сумами в рахунок оплати імпорту газу та інші навантаження стануть великим обтяженнями для економіки та державних фінансів.

2. Уряд України налаштований на здійснення комплексної програми реформ для того, щоб забезпечити відновлення макроекономічної стабільності, зміцнити управління та прозорість економіки, а також закласти підвалини потужного та збалансованого економічного зростання. Низку розрахованих на короткий та середній термін реформ, буде націлено на досягнення збалансованості зовнішньо-економічного сектора, зміцнення фінансового сектора, відновлення здорового стану державних фінансів, раціоналізації енергетичного сектора, та поліпшення бізнес-клімату. Низку ключових заходів буде запроваджено без зволікань, для того щоб продемонструвати нашу налаштованість забезпечити запровадження передбачених програмою напрямків економічної політики та досягнення запланованих цілей. Ці попередні заходи, які охарактеризовані нижче та зведені у Таблицю 1, будуть адресуватися до вирішення давно назрілих питань, що стосуються монетарної та валютно-курсової політики, фінансового сектора, фіскальної політики та ефективності урядування. У цьому контексті, ми вживемо заходів, щоб пом’якшити негативні наслідки реформ для найменш захищених верств населення. Програма дій Уряду, що передбачає співробітництво з МВФ, підтримана представниками основних політичних партій.

3. Ми звертаємося до МВФ з проханням надати підтримку нашим амбіційним реформам, які необхідно здійснити для того, щоб досягти цілей, передбачених нашою програмою. Виходячи з оцінки потреб нашого платіжного балансу, просимо ухвалити угоду про «стенд-бай» (SBA) тривалістю 24-місяці на суму 10976 млн. СПЗ ( 800 відсотків квоти). Ми потребуємо фінансової підтримки в рамках запропонованої угоди про «стенд-бай» не лише для того, щоб вирішити проблему дефіциту рахунку поточних операцій та навантаження на рахунок капіталу, але і з метою поповнення резервів. Перший транш становитиме 2 058 млн. СПЗ, з якого закуплені у МВФ кошти на суму 1 290 млн. СПЗ у еквіваленті вітчизняної валюти буде використано на підтримку бюджету.

4. Ми вважаємо, що заходи економічної політики, викладені у Меморандумі про економічну та фінансову політику (MEФП) є відповідними для того, щоб забезпечити досягнення цілей, передбачених програмою, однак вживемо будь-яких додаткових заходів, що можуть виявитися доцільними для забезпечення цієї мети. Відповідно до політики МВФ щодо подібних консультацій, ми також консультуватимемося з Фондом щодо ухвалення таких додаткових заходів до того, як піддавати перегляду відповідні напрямки економічної політики, відображені у MEФП. На запит Фонду ми надаватимемо інформацію, якої він потребуватиме для здійснення моніторингу прогресу під час запровадження програми. Відповідно до політики Фонду щодо подібних консультацій, ми також подовжуватимемо консультуватися з Фондом щодо питань нашої економічної політики по завершенні періоду дії програми, протягом того періоду, поки залишатимуться непогашеними виплати в рахунок погашення раніше наданих траншів. На підтвердження налаштованості на забезпечення прозорості нашoї політики, ми даємо згоду МВФ на оприлюднення цього листа, Меморандуму про Економічну та Фінансову Політику, а також Технічного Меморандуму про Взаєморозуміння, що додаються, а також супутніх документів Ради Директорів МВФ.З повагою,
В.О. Президента О. Турчинов

Прем’єр-Міністр А. Яценюк

Голова НБУ С. Кубів

Міністр фінансів О. Шлапак


Текст Технічного Меморандуму про економічну та фінансову політику міститься у прикріпленому файлі

ТМЕФП.pdf

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити