Коментар Міністерства фінансів щодо надходжень коштів від спецконфіскації

5/5/17

На сьогодні вже завершено перерахування конфіскованих 1,1 млрд доларів «коштів Януковича» до Державного бюджету України. Мінфін надає відповіді на основні питання щодо цих надходжень від спецконфіскації.

1. Яка структура конфіскованих «коштів Януковича»?

Облігації, які за поданням Генеральної прокуратури України було заарештовано на рахунках низки нерезидентів, мали різні терміни погашення. Однак до кінця 2016 року всі випуски, окрім одного розміром в 200 млн долл США було погашено, і кошти було зараховано на рахунки. Таким чином, сума в 1,1 млрд долл включає як тіло, так і нараховані відсотки.

Водночас, під час обговорення законопроекту про спецконфіскацію в 2015-2016 рр. часто називалась цифра 1,5 млрд долл США як розмір коштів, які заарештовані і можуть потенційно бути предметом спецконфіскації. В даному випадку мова йшла про облігації та кошти на рахунках в Ощадбанку та Укргазбанку.

На сьогодні, завершена Генпрокуратурою справа та рішення суду стосується коштів в Ощадбанку, де до суми в 1.1 млрд долл США коштів та цінних паперів вартістю 200 млн долл було застосовано конфіскацію. Всі облігації було погашено, окрім випуску, який має довший термін обігу в розмірі 200 млн долл США.

2. Як будуть розподілені ці кошти?

В держбюджеті на 2017 рік кошти від спецконфіскації закладено у розмірі 11,5 млрд грн. Також у бюджеті-2017 чітко вказано, як будуть розподілені кошти від спецконфіскації (11,5 млрд грн) у випадку їх надходження. Відповідно до Бюджетного кодексу, ухвалено Порядок розподілу у 2017 році конфіскованих коштів з визначенням напрямів та розпорядників - отримувачів цих коштів. Це, зокрема, оборона і безпека (всі розпорядники), підтримка агровиробників, соціально-економічний розвиток регіонів, Фонд регіонального розвитку та ін. (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249931035). Відповідно до розпису, є графік використання цих 11,5 млрд грн протягом 2017 року.

Наразі, на виконання рішення суду, валютні кошти від спецконфіскації перераховано на рахунок Державного казначейства. Перевищення понад 11,5 млрд грн зараховується, однак може бути використане тільки після внесення змін до Закону про Державний бюджет. Кошти від конфіскації, які є разовим надходженням, мають певні обмеження відповідно до бюдженого законодавства, і можуть бути використані виключно для разових видатків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити