Ключові факти щодо початку процедури реструктуризації державного та гарантованого державою боргу, що має на меті реалізацію угоди з реструктуризації державного та гарантованого державою боргу України

9/22/15

Міністерство фінансів України

Ключові факти щодо процедури реструктуризації державного та гарантованого державою боргу, що має на меті реалізацію угоди з реструктуризації державного та гарантованого державою боргу України. Голосування у Верховній Раді щодо законодавства, необхідного для проведення реструктуризації.

· Минулого четверга Парламент конституційною більшістю у понад 300 голосів ухвалив законодавчі зміни, необхідні для проведення реструктуризації боргу. Це стало яскравим прикладом національної єдності, коли провладна коаліція та опозиція об’єднали зусилля для забезпечення стабільності у державі, продемонструвавши свою зацікавленість у якомога швидшому зростанню економіки України.

· 3 закони і 1 постанова, ухвалені Верховною Радою, дозволяють запровадити новий інструмент державних запозичень, - «державний дериватив», виплати за яким залежать від темпів зростання ВВП України та у довгостроковій перспективі буде відповідати інтересам як України, так і її кредиторів.

· Законодавство також визначає пріоритетність реструктуризованих боргів щодо боргів, які не взяли участь у запропонованій борговій операції, що повинно спонукати кредиторів до участі в реструктуризації боргу, яка очевидно є вигідною для всіх.

Пропозиція обміну (зміни умов) та подальший графік реструктуризації боргу:

· 22 вересня Уряд своїм рішенням схвалив основні умови пропозиції обміну (зміни умов) щодо розміщення нових облігацій і державних деривативів, що дозволить юридично провести процес реструктуризації боргу.

· Результати реструктуризації за всіма серіями боргових цінних паперів, як очікується, будуть відомі впродовж жовтня або на початку листопада, а до кінця листопада реструктуризація повинна бути остаточно завершена.

o Завершення процесу реструктуризації боргу очікується до 1 грудня 2015 року.
Тимчасове зупинення виплат за деякими державними і гарантованими державою запозиченнями

§ З метою завершення реструктуризації державного та гарантованого державою боргу, Кабінет Міністрів України тимчасово зупиняє виплати за деякими державними та гарантованими державою запозиченнями (основна сума боргу та відсоткові платежі).

§ Дане тимчасове зупинення платежів є технічним заходом.


§ Тимчасове зупинення платежів розповсюджується на 9 з 14 серій ОЗДП та гарантованих державою єврооблігацій ДП «Фінінпро», що входять до периметру реструктуризації, включаючи єврооблігації з погашенням у вересні та жовтні 2015 року.

§ Тимчасове зупинення платежів не включає будь-які ОЗДП та гарантовані державою єврооблігації ДП «Фінінпро», які не передбачають здійснення будь-яких виплат у період з 23 вересня до 1 грудня 2015 року.


§ Дане рішення щодо тимчасового зупинення платежів у рамках реструктуризації боргу очікувано може призвести до подальшого технічного зниження рейтинговими агентствами суверенного рейтингу України. Проте ця дія рейтингових агентств є очікуваною, технічною і тимчасовою. Одразу після юридичного завершення процесу реструктуризації, ми очікуємо перегляду та підвищення суверенного рейтингу з боку міжнародних рейтингових агенцій, як це відбулося під час та після юридичного оформлення угоди з перепрофілювання єврооблігацій «Укрексімбанку» та «Ощадбанку».

§ Потенційне зниження суверенних рейтингів України не матиме значного впливу на процес реструктуризації боргу.

Можлива реакція кредиторів на тимчасове зупинення виплат за деякими державними і гарантованими державою запозиченнями

§ Ми очікуємо, що власники ОЗДП та гарантованих державою єврооблігації ДП «Фінінпро не будуть намагатись використовувати свої права через таке тимчасове зупинення платежів, оскільки дане тимчасове зупинення платежів є суто технічним та використовується задля сприяння юридичному оформленню угоди з реструктуризації боргу, попередні умови якої були погоджені між Україною та Спеціальним комітетом кредиторів (та яка проводиться за підтримки цього Комітету).

§ Всі власники ОЗДП та гарантованих державою єврооблігації ДП «Фінінпро», що знаходяться в обігу можуть взяти участь у реструктуризації. Ми впевнені, що кредиторам буде більш вигідно від того, що вони візьмуть участь у реструктуризації, аніж у спробах відмовитися від неї.


· У разі, якщо будь-який кредитор схоче скористатися своїми правами через технічне тимчасове зупинення виплат, це не вплине на готовність України провести запропоновану реструктуризацію свого зовнішнього боргу. Запропонована угода з реструктуризації боргу, яка була погоджена зі Спеціальним комітетом кредиторів України та підтримана міжнародною спільнотою, є та буде єдиним ефективним рішенням проблеми зменшення надмірного боргового навантаження України. Наша країна не може дозволити собі сплачувати за боргами, відповідно до чинних умов договорів. Угода з реструктуризації боргу – єдине можливе вирішення цієї проблеми.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити