Ключові факти щодо ПЗУ «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)»

11/25/15

  • Проект закону «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)» допоможе вирішити проблеми з виплатами по валютним іпотечним кредитам на єдине житло/єдине соціальне житло близько 37 тисячам українських сімей.
  • Передбачає диференційований підхід для визначення частини боргу, що підлягає реструктуризації, із врахуванням категорії позичальників та майна, яке придбавалось за рахунок кредиту. Надасть підтримку тим, хто її справді потребує.

Реструктуризації підлягають кредити:

  • Що отримувались позичальниками для придбання єдиного житла за умови відсутності іншої житлової нерухомості у власності;
  • Залишок заборгованості за якими не перевищує 2,5 млн. грн. станом на 01.01.2015 (близько 150 тис. дол. США);
  • Станом на 01.01.2014 за якими відсутня неповернена прострочена заборгованість за договором про надання іпотечного кредиту в іноземній валюті або вона погашена до моменту реструктуризації.
  • Законопроектом передбачається заміна валюти зобов’язань по курсу НБУ на дату реструктуризації з умовою прощення частини боргу:

- позичальникам, які мають єдине житло – не менше 25%;o позичальникам, які мають єдине соціальне житло (квартири - 60кв.м., будинки 120 кв.м.) - не менше 50%;
- інвалідам 1 групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним та сім’ям з дитиною-інвалідом 1 групи, які мають єдине житло - не менше 50%;
- інвалідам 1 групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним; сім’ям з дитиною-інвалідом 1 групи, які мають єдине соціальне житло - не менше 70%;
- учасникам АТО, які під час АТО отримали інвалідність 1 групи, які мають єдине житло - не менше 80%, які мають єдине соціальне житло - 100%;
- спадкоємцям учасників АТО, які загинули в АТО - 100%.


Механізм проведення реструктуризації:

  • Законопроект передбачає фіксацію протягом 3-х років процентної ставки за реструктурованим кредитом на рівні тієї, за якою був наданий кредит в іноземній валюті.
  • Після сплину 3-річного строку ставка визначатиметься на ринкових засадах.
  • Передбачає переведення непогашеного залишку по кредиту (який не увійшов у периметр реструктуризації) у гривню по курсу НБУ на день проведення реструктуризації.
  • Законопроект передбачає прощення позичальникам штрафних санкцій, які виникли через неналежне виконання ними своїх зобов’язань з 01.01.2014 року.
Законопроектом також передбачено, що банки мають право застосовувати додаткові інструменти реструктуризації, зокрема:

- Конвертація за курсом нижчим, ніж офіційний курс на дату проведення реструктуризації;
- Зміна форми погашення кредиту, включаючи збільшення строку кредитування;
- Встановлення процентної ставки у розмірі меншому, ніж зазначений в договорі про надання іпотечного кредиту на момент його видачі.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити