Кабмін затвердив граничну чисельність працівників Державної податкової служби та створив комісію з реорганізації ДФС

5/16/19

У зв’язку з утворенням Державної податкової служби, призначенням її керівника та з метою встановлення чисельності працівників апарату і територіальних органів ДПС Уряд Постановою від 15 травня 2019 року №395 вніс зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року №85 «Деякі питання затвердження граничної чисельності органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів».

З метою забезпечення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби Урядом встановлено граничну чисельність працівників апарату Служби та її територіальних органів за рахунок зменшення граничної чисельності працівників ДФС та її територіальних органів.

Гранична чисельність працівників, яка залишається у ДФС, дасть змогу забезпечити функціонування підрозділів ДФС митного спрямування до прийняття відповідних рішень Уряду та здійснення заходів щодо утворення Держмитслужби.

У чому суть?

18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів утворив Державну податкову і Державну митну служби, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. 6 березня 2019 року Уряд затвердив положення про ДПС і ДМС, а 20 березня оголосив конкурс на керівників двох ДПС і ДМС. 8 травня 2019 року розпорядженням Кабміну №286-р Головою Державної податкової служби призначено переможця конкурсу Сергія Верланова.

Конкурс на зайняття вакантної посади Голови Державної митної служби призупинено Комісією з питань вищого корпусу державної служби відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва. Тому до моменту призначення Голови Держмитслужби чисельність митного спрямування тимчасово залишиться в апараті ДФС та її територіальних органах, що дозволить забезпечити належне функціонування митного напряму діяльності ДФС.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 5 квітня 2014 року №85 гранична чисельність працівників апарату ДФС становить 2 126 чол, територіальних органів ДФС – 39 052 чол, які всі є державними службовцями (загальна чисельність працівників ДФС – 41 178 чол)

Схвалені Кабміном зміни до Постанова № 85 встановлюють таку граничну чисельність:

Апарату ДФС – 508 чол., територіальних органів ДФС – 10 800 чол;
Апарату ДПС – 1 618 чол.; територіальних органів ДПС – 28 252 чол

Крім того, Кабмін також схвалив утворення комісії з реорганізації ДФС.

Відповідно до Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (постанова КМУ від 20.10.2011 №1074), встановлено, що припинення органу виконавчої влади здійснюється, зокрема шляхом реорганізації.

Водночас у разі припинення органу виконавчої влади Кабінет Міністрів України утворює відповідну комісію, затверджує її голову та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації.

У зв’язку із зазначеним Кабінет Міністрів схвалив:
  • утворити комісію з реорганізації Державної фіскальної служби;
  • затвердити головою комісії з реорганізації Власова О. С. – в. о. Голови ДФС України;
  • доручити голові зазначеної комісії: затвердити її персональний склад, здійснити заходи, пов’язані із реорганізацією ДФС та в тримісячний строк поінформувати Уряд про результати проведеної роботи.
Створення комісії дозволить здійснити заходи, необхідні для завершення комплексної реформи Державної фіскальної служби України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити