Кабмін уповноважив Міністра фінансів О.Данилюка на підписання кредитних гарантій від Світового банку на закупівлю газу

11/2/16

Сьогодні Кабмін уповноважив Міністра фінансів О.Данилюка на підписання Договору про гарантію відшкодування кредиту на закупівлю газу між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР є структурою Світового Банку). Також Уряд затвердив склад делегації для участі в переговорах з МБРР під головуванням заступника Міністра фінансів Юрія Буци.

В чому суть?

Рішення про надання гарантії на загальну суму 500 млн. дол. США для підтримки закупівлі природного газу НАК «Нафтогазом» було прийнято Радою Директорів МБРР 18 жовтня 2016 року. Залучення коштів відбуватиметься відповідно до Кредитного договору, який буде укладено між НАК "Нафтогаз України" та Сіті і Дойче банками.

Завдяки активній співпраці Мінфіну та НАК «Нафтогаз», залучені кошти кредиту будуть надані на привабливих для «Нафтогазу» умовах. Наявність гарантії МБРР знижує ризики для позичальників і дозволяє кредиторам надавати кошти під нижчу відсоткову ставку.

Що це дає?

Залучення кредиту під гарантії МБРР дозволить Україні закупити достатню кількість газу для проведення опалювального сезону 2016-2017 років. Кредитні кошти підуть на те, аби стабільно і безперебійно забезпечувати жителів України теплом протягом зимових місяців.

Чому це важливо?

Домовленість про гарантію на кредит від Світового банку досягнута в рамках послідовної енергетичної реформи, яка в тому числі дозволила зменшити дефіцит НАК «Нафтогаз» з більше ніж $10 млрд. до нуля ти вивести компанію на самоокупну роботу.

Минулого року було залучено кредит Європейського банку реконструкції та розвитку на €300 млн для закупівлі НАК «Нафтогаз України» газу на європейському ринку. Це дозволило не тільки забезпечити стабільну подачу тепла громадянам протягом опалювального сезону, а й прискорило диверсифікацію джерел постачання енергії та посилило енергетичну незалежність та безпеку України.

Довідково:

Гарантія МБРР надається на таких умовах:

  • сума гарантії – до 500 000 тис. дол. США;
  • плата за надання гарантії – 0,5% річних суми виданої МБРР гарантії (сплачуються щопіврічно авансовим платежем);
  • комісія за резервування – 0,25% річних суми виданої МБРР гарантії (сплачується протягом терміну між підписанням Договору про співпрацю до набрання гарантією МБРР чинності);
  • одноразова комісія – 0,25% обсягу гарантії МБРР;
  • комісія за вступ – 0,15% обсягу гарантії МБРР;
  • комісія за оформлення – 0,10% обсягу гарантії МБРР.

Усі вищенаведені комісії сплачуються НАК "Нафтогаз України".

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити