Кабмін схвалив звіт про виконання Держбюджету за 2017 рік (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

3/28/18

28 березня на засіданні Уряду було ухвалено звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». З відповідною доповіддю виступив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Як зазначив Міністр фінансів, вперше за багато років бюджет-2017 був розроблений і прийнятий вчасно - із дотриманням всіх законодавчо встановлених термінів. Така практика дала можливість провести якісну дискусію з членами Уряду, Парламенту та іншими стейкхолдерами бюджетного процесу і зробила процес обговорення набагато прозорішим, адже у всіх бажаючих було достатньо часу для детального вивчення документу та надання своїх пропозицій.

Держбюджет-2017 дозволив профінансувати всі основні реформи в країні та ефективно використовувати бюджетні кошти. У 2017 році Урядом проводилася виважена політика видатків щодо фінансування першочергових потреб:

 • на оборону і безпеку,
 • обслуговування боргу,
 • підвищення розмірів соціальних стандартів,
 • на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-
 • комунальних послуг тощо.

Крім того, бюджет-2017 дозволив забезпечити фінансовою підтримкою зростання заробітних плат, запровадити пенсійну реформу і підвищити рівень пенсійного забезпечення громадян, профінансувати ремонт доріг, підвищити зарплату вчителям, вперше на 100% забезпечити потреби у закупівлі ліків.

Дефіцит державного бюджету у 2017 році утримано в межах узгодженого з МВФ та в межах затвердженого законом граничного обсягу. Фактичний дефіцит державного бюджету у 2017 році становив 47,9 млрд. грн., або 1,6% ВВП проти затвердженого законом граничного обсягу 2,7% ВВП.

Співвідношення державного і гарантованого боргу до ВВП вперше з 2011 року зменшилося в порівнянні з попереднім роком - з 81% на кінець 2016 року до майже 72% на кінець 2017 року. Це свідчить про те, що баланс поступово наближається до оптимального “безпечного” значення в 60% співвідношення державного і гарантованого боргу до ВВП. Основна причина - низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях.

Таких результатів вдалось досягти завдяки запровадженню нових підходів у бюджетному плануванні – встановлення чітких орієнтирів та бюджетних правил на середньостроковий період, в тому числі щодо рівня дефіциту державного бюджету.

На позитивні зміни у співвідношенні державного та гарантованого державного боргу також вплинули нові підходи в управлінні державним боргом: запроваджені Міністерством фінансів активні операції з державним боргом щодо зменшення валютної складової та зглаждення графіку погашення державного боргу.

Загалом, основними підсумками виконання держбюджету 2017 року є:

 • дефіцит держбюджету менше 2% ВВП;
 • виділення коштів на оборону та безпеку в обсязі 4,8% ВВП;
 • забезпечення значного зростання мінімального розміру заробітної плати, розмірів прожиткового мінімуму та інших видів соціальних виплат та допомог;
 • проведення пенсійної реформи та здійснення осучаснення пенсій;
 • підтримка населення в умовах підвищення тарифів на газ та тепло;
 • відновлення державних капітальних вкладень.

В цілому, податково-бюджетна політика Уряду у 2017 році забезпечила вчасне реагування на нові виклики, сприяла відновленню фінансової стабільності, забезпеченню необхідними фінансовими ресурсами потреб оборони, соціального захисту, а також були здійснені важливі кроки в рамках податкової реформи та бюджетної децентралізації.

Завантажити презентацію


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити