Кабмін схвалив законопроект про впровадження уповноважених економічних операторів

4/6/16

6 квітня на засіданні Уряду було ухвалено проект закону "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних процедур)", розроблений Міністерством фінансів за участю експертних та громадських організацій.

Міністерство фінансів працює над наближенням українського законодавства в податковій та митній сфері до Угоди між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі (EUDCFTA). З цією метою, зокрема, було розроблено даний проект закону, що покликаний запровадити в Україні дієвий механізм інституту уповноважених економічних операторів (УЕО) аналогічний тому, що функціонує в ЄС, та який є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

Презентуючи проект закону, Міністр фінансів Наталія Яресько зазначила, що запровадження інституту УЕО та надання українським підприємствам такого статусу на базі прийнятих у міжнародній практиці критеріїв стане дієвим інструментом боротьби із корупцією та адміністративним тиском на підприємців з боку митних органів. Окрім того, УЕО – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, найбільший перелік пільг і спрощень митних процедур, що надаються підприємству державою.

"Концепція УЕО є кращою світовою практикою у міжнародній торгівлі, але ще й досі не реалізована в Україні. Даний законопроект дозволить нам значно наблизити українське законодавство до стандартів ЄС, зменшити бар'єри для міжнародної торгівлі, а значить – зменшити вартість імпорту та підвищити конкурентоспроможність українських експортерів", - зазначила з цього приводу Наталія Яресько.

За словами Міністра фінансів, запровадження УЕО допоможе покращити економічні та адміністративні умови для митного оформлення товарів і стане стимулом для європейського бізнесу до приходу на українські ринки, що призведе до суттєвого збільшення товаропотоку.

Презентація

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити