Інтерв’ю Міністра фінансів Наталії Яресько в прямому ефірі «Громадського ТБ»

8/28/15


Сьогодні Міністр фінансів Наталія Яресько розповіла в ефірі «Громадського ТБ» про значення угоди з реструктуризації для України.

Як відомо, 27 серпня Міністерство фінансів успішно завершило переговори, уклавши угоду про реструктуризацію боргу між Україною та Спеціальним комітетом кредиторів. Окрім того, напередодні Міністерству фінансів вдалось досягти таких домовленостей з власникам боргових зобов'язань своїх державних банків: «Укрексімбанку» та «Ощадбанку».

У прямому ефірі «Громадського ТБ» Н.Яресько розповіла, яким чином команді Мінфіну вдалось досягти вигідної для країни угоди з кредиторами.

"Ще півроку тому, коли ми розпочали переговори з кредиторами, мало хто вірив в їх успіх. Але завдяки наполегливій роботі, нам вдалося досягти бажаного результату. Ми зробили все можливе для уникнення дефолту. Ми домовилися про зниження основної суми боргу на $3,6 млрд., або 20% від боргу. Виплати по комерційних боргах, що залишилися (це близько $11,5 млрд), ми перенесли на 4 роки, і почнемо здійснювати їх лише з 2019 року", - зазначила Міністр фінансів.

За словами Н.Яресько, завдяки угоді Україна зможе знизити боргове навантаження, а відтак – посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та, завдяки цьому, пожвавити залучення інвестицій.

«Це велика перемога. Історична. І не тільки для України», — підкреслила Н.Яресько.

Також під час ефіру Міністр фінансів висловила подяку всім організаціям та державам, що підтримували та допомагали Україні під час та після проведення переговорів з реструктуризації боргу.

Переглянути повну версію інтерв’ю можна за посиланням:

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити