Інформаційна довідка щодо співробітництва України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку

2/17/15

Світовий банк відіграє важливу роль у наданні фінансової та технічної допомоги для України при цілісному та системному переході до ринкової економіки, починаючи з часів вступу нашої держави до цієї інституції у 1992 р.

Банк надає значну підтримку у реформах банківського і фінансового секторів, удосконаленні системи соціальної допомоги, підвищенні якості та покращенні умов бізнес-середовища.

Співробітництво зі Світовим банком здійснюється на основі прийнятої у лютому 2012 року Стратегії партнерства з Україною на 2012 -2016 рр., яка спрямована на допомогу Уряду у реалізації програми економічних реформ та інтеграції з ЄС.

У 2015 - 2016 фінансових роках передбачена можливість фінансування інвестиційних проектів у таких сферах:

·транспорт;

·енергоефективність;

·комунальні послуги;

·охорона здоров’я.

Стратегією також передбачена можливість надання Україні програмних позик на фінансування бюджету (позики на політику розвитку- ППР), надання яких залежить від оцінки Банком проведення структурних реформ в Україні.

Існуючі проекти

За роки співробітництва Світовий банк затвердив для України 50 позик загальним обсягом 10,1 млрд. дол. США, з яких отримано 7,4 млрд. дол. США.

На сьогодні на стадії реалізації перебуває 10 проектів, метою яких є модернізація інфраструктури, зокрема в енергетичному, транспортному і комунальному секторах, модернізація системи соціальної підтримки.

«Проект реабілітації гідроелектростанцій» (сума позики - 106,0 млн. дол. США)

Проект «Додаткове фінансування Проекту реабілітації гідроелектростанцій» (сума позики - 60,0 млн. дол.США).
Відповідальний виконавець – Міненерговугілля
Бенефіціари – ПАТ «Укргідроенерго», Міненерговугілля, НКРЕКП
Мета проектів - збільшення виробничих потужностей гідроенергетики, підвищення надійності і ефективності роботи ГЕС, підвищення рівня їх безпечної експлуатації, мінімізація негативного впливу на екологічний стан басейну Дніпра.
Дата закриття Проекту - 30.06.2016.

«Проект з передачі електроенергії» (сума позики – 200,0 млн. дол. США).
Відповідальний виконавець – Міненерговугілля
Бенефіціар – НЕК „Укренерго”
Мета Проекту - підвищення рівня надійності постачання електроенергії за допомогою реабілітації передавальних станцій та оновлення мережі передавання електроенергії.
Дата закриття Проекту - 31.12.2015.

«Проект з енергоефективності» (сума позики - 200,0 млн. дол.США). Позика надана під державну гарантію, позичальник - ПАТ «Укрексімбанк».
Відповідальний виконавець – ПАТ «Укрексімбанк»
Бенефіціари – АТ “Укрексімбанк”, українські комерційні банки, приватні підприємства-експортери
Мета Проекту - кредитування заходів із поліпшення енергоефективності українських промислових підприємств та муніципальних підприємств.
Дата закриття Проекту - 31.03.2016.

Проект «Розвиток міської інфраструктури» (сума позики – 140,0 млн. дол. США).
Відповідальний виконавець – Мінрегіон
Бенефіціари – комунальні підприємства Івано-Франківської, Донецької, Житомирської, Київської, Львівської, Одеської, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей.
Мета Проекту - надання комунальним підприємствам допомоги в забезпеченні їх стабільної діяльності щодо надійного забезпечення населення України якісними комунальними послугами.
Дата закриття проекту - 30.06.2015.

Проект «Покращення автомобільних доріг та безпеки руху» (сума позики – 400,0 млн. дол. США)
Відповідальний виконавець/бенефіціар – Укравтодор
Мета Проекту - приведення до європейського рівня транспортно-експлуатаційного стану автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці від м. Бориспіль до м. Лубни та покращення транспортно-експлуатаційного стану на аварійно-небезпечних ділянках і місцях концентрації ДТП.
Дата закриття Проекту – 30.11.2014.

Проект «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху» (сума позики - 450,0 млн. дол. США)
Відповідальний виконавець/бенефіціар – Укравтодор
Мета Проекту - приведення до європейського рівня транспортно-експлуатаційного стану автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці від м. Лубни до м. Полтава.
Дата закриття Проекту - 31.12.2016.

«Проект з підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання» (сума позики – 382,0 млн.дол.США).
Відповідальний виконавець - Мінрегіон
Бенефіціари – комунальні підприємства Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей.
Мета Проекту - надання комунальним підприємствам допомоги для підвищення надійності функціонування систем теплопостачання за рахунок робіт з реконструкції систем централізованого теплопостачання (генерації та транспортування тепла), а також поліпшення екологічної ситуації в регіонах.
Дата закриття Проекту - 30.10.2020.

«Другий проект розвитку міської інфраструктури» (сума позики – 350,0 млн.дол.США).
Відповідальний виконавець - Мінрегіон
Бенефіціари – комунальні підприємства Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Харківської областей.
Мета Проекту - покращення послуг водопостачання в окремих пріоритетних регіонах шляхом модернізації, реконструкції та заміни існуючих систем водопостачання та водовідведення.
Дата закриття Проекту - 30.10.2020.

Проект «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» (сума позики - 300,0 млн. дол. США).
Відповідальний виконавець - Мінпраці
Бенефіціари – Мінпраці, УФСІ
Мета Проекту - підвищення ефективності соціальної допомоги та системи соціальних послуг в Україні для малозабезпечених сімей, підтримку реформування послуг по догляду за дітьми (перетворення інтернатів у дома сімейного типу) та зміцнення адміністрування надання як соціальної допомоги, так і соціальних послуг.
Дата закриття Проекту - 01.10.2020.


Проекти, що готуються

«Другий проект з передачі електроенергії» (сума позики 375,425 млн.дол.США).
Відповідальний виконавець/бенефіціар - Міненерговугілля
Бенефіціар - ДП НЕК «Укренерго»
Мета Проекту - підвищення рівня надійності постачання електроенергії за допомогою реабілітації передавальних станцій та оновлення мережі передавання електроенергії.
Проект схвалено Радою директорів Світового банку 22.12.2014.
Угоди про позику підписані 10.02.2015.
Українська сторона розпочала виконання заходів для набуття чинності угодами про позику.

Проект «Поліпшення охорони здоров`я на службі у людей» (сума позики - 214,7 млн. дол. США).
Відповідальний виконавець/бенефіціар - МОЗ
Бенефіціари – структурні підрозділи з питань охорони здоров’я Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Львівської, Полтавської та Рівненської обласних державних адміністраціях.
Мета Проекту - розбудова медичної інфраструктури та підвищення якості медичних послуг у восьми областях України.
Кошти будуть спрямовані на впровадження нового фінансового механізму в медичній сфері, профілактику, раннє виявлення та лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, приведення нормативно-правових актів до кращих світових стандартів.
Переговори між делегацією України та Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо Угоди про позику проведено 11.02.2015, за результатами яких підписано Протокол переговорів.
Схвалення Проекту Радою директорів Світового банку відбудеться 4 березня 2015 року, після чого буде підписано Угоду про позику.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити