Ігор Уманський: "Укргазбанк" має стати головним у відносинах і підтримці малого і середнього бізнесу, а також заходів із енергоефективності

4/20/15

20 квітня відбувся прес-брифінг в.о. Міністра фінансів України Ігоря Уманського, Голови Комітету з призначень Джорджа Логуша, та Голови Правління АБ «Укргазбанк» Кирила Шевченка щодо результатів конкурсного відбору на посаду Голови Правління АБ «Укргазбанк» і подальших планів щодо покращення корпоративного управління в «Укргазбанку».

Під час брифінгу Кирила Шевченка було представлено як нового очільника «Украгазбанку», обраного номінаційною комісією після конкурсу.

Міністерство фінансів активно працює над забезпеченням стійкості фінансової системи країни. З цією метою воно здійснює заходи щодо підвищення ефективності управління державними банками та посилення їхньої фінансової спроможності. Складовими цієї політики є обрання нового Голови Правління АБ «Укргазбанк» через конкурсну процедуру та підготовка нової стратегії розвитку «Укргазбанку».

За словами Ігоря Уманського, процедуру відбору керівника «Укргазбанку», який належить державі в особі Міністерства фінансів в мажоритарній долі, було розпочато ще у грудні минулого року. Була створена відповідна комісія наглядовою радою, яку очолював заступник Міністра фінансів.

Конкурс проводився у два етапи. Заявки на участь у першому етапі конкурсної процедури подав 21 кандидат. Перший етап відбувся 5 березня 2015 року. За результатом розгляду заявок претендентів та доданих до них матеріалів, Комісія схвалила список учасників конкурсної процедури, до якого увійшло 16 кандидатів. Документи решти не відповідали оголошеним вимогам. Другий етап відбувся 3 квітня, під час якого було Комісія методом голосування склала рейтинг кандидатів, передала його Міністерству фінансів.

Як зазначив Голова Комітету з призначень Джордж Логуш, Мінфіном було подано 5 попередньо відібраних кандидатівномінаційному комітету, до складу якого увійшли Міністр економічного розвитку та торгівлі, Міністр фінансів, Міністр інфраструктури, Міністр енергетики та вугільної промисловості, Міністр аграрної політики та продовольства, а також п’ять незалежних недержавних експертів. Зокрема (всі – як приватні особи), це директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер; Директор Світового банку у справах України, Білорусі й Молдови Чімяо Фан; регіональний менеджер в Україні та Білорусі у Міжнародній фінансовій корпорації Руфат Алімарданов; український бізнес-омбудсмен, двічі Міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування (2009–2010) Альгірдас Шемета, а також Джордж Логуш, президент Київської школи економіки.

З п’ятірки найкращих номінаційний комітет і обрав Кирила Шевченка.

«На сьогоднішній день «Укргазбанк» як третій в державному секторі потребує чіткого визначення стратегії. Визначення і обрання кандидатів відбувалося, в першу чергу, через представлення бачення розвитку банку. Ми сподіваємось, що найближчим часом розгляд цієї стратегії і її затвердження відбудеться як на рівні Міністерства фінансів і, у разі потреби, на рівні Уряду», - пояснив в.о. Міністра фінансів.

Ігор Уманський зазначив, що банк має стати, в першу чергу, головним у відносинах і підтримці малого і середнього бізнесу, а також заходів із енергоефективності. Так, планується залучити до участі в капіталі банку, міжнародні фінансові інституції, які зараз є стратегічними партнерами.

«Ми хотіли б бачити і Європейський банк і Світовий банк, Міжнародну фінансову корпорацію, зокрема, у капіталі банку. В першу чергу не стільки задля залучення саме капіталу, а для забезпечення іншої якості державницьких процесів, а також можливості долучення самого банку до реалізації їхніх програм в Україні», - запевнив Ігор Уманський.

Кирило Шевченко розповів, що «Укргазбанк» передбачає приєднання пасивів і активів інших банків: «Один з наших пріоритетних кроків - робота в напрямку збільшення активів і пасивів банку з використанням методики PNA, тобто за рахунок приєднання пасивів і активів деяких банків. Наразі перший такий процес відбувається, він триває з банком «Київ».

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити