​Європейський Союз надав Україні макрофінансову допомогу на суму 500 млн євро

12/11/18

Європейська Комісія надала Україні перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 500 млн євро у вигляді позики під відсоткову ставку 1,25% з погашенням у квітні 2033 року.

Кошти скеровуються до державного бюджету і, зокрема, на забезпечення впровадження структурних реформ. Перелік вимог, які Україна повинна виконувати, щоб отримувати макрофінансову допомогу Євросоюзу містить зобов’язання у сфері боротьби з корупцією, якості державного управління та податкової системи, реформу енергетичного сектору, соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах, а також реформу системи управління державними фінансами.

«Міністерство фінансів вдячне Європейському Союзу за дієву підтримку для України. Спільними зусиллями Уряд, Верховна Рада та Президент України продовжать здійснювати програму реформ для того, щоб Україна була добрим сусідом і партнером Євросоюзу, а головне – заради економічного розвитку і зростання добробуту для кожного українця», – сказала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Європейський Парламент і Європейська Рада погодили 4-ту програму макрофінансової допомоги Україні обсягом до 1 мільярда євро в липні цього року, у вересні Сторонами було підписано Меморандум і Кредитну угоду, а у листопаді Верховна Рада ратифікувала підписані міжнародні договори.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити