Європейський Союз готовий надалі підтримувати Україну, - зустріч Міністра фінансів Оксани Маркарової з Віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом

3/1/19

Міністр фінансів Оксана Маркарова зустрілася з Віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом для обговорення перебігу реформ та прогресу реалізації Четвертої програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу. Оксана Маркарова висловила вдячність Європейській комісії та особисто Валдісу Домбровскісу за надійне партнерство та довгострокову підтримку України і наголосила на пріоритетності співпраці згідно програми макрофінансової допомоги.

Міністр зазначила, що на сьогодні Уряд виконав більше половини зобов’язань, необхідних для надання Україні другого траншу у розмірі 500 млн євро, і ще п’ять із дванадцяти передбачених програмою умов знаходяться на різних етапах виконання. Зокрема, Міністр наголосила, що вже найближчими днями будуть оголошені результати добору суддів Вищого антикорупційного суду України. Вона також проінформувала про те, що 28 лютого Парламентом було ратифіковано Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткуванняз метою протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування, а також було прийнято у першому читанні законопроект щодо запровадження інституту авторизованого економічного оператора.

Оксана Маркарова відзначила активну роботу, яка ведеться за іншими умовами програми макрофінансової допомоги, зокрема в контексті розгляду парламентом законопроекту щодо протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та запровадження режиму спільного транзиту, а також відмітила прогрес імплементації законодавства у галузі енергоринків. «Тепер наше завдання – зробити все можливе, щоб вже найближчими тижнями Верховна Рада ухвала законопроект про запобігання та протидію відмиванню доходів, який є одним з центральних зобов’язань України перед ЄС, та запровадила інститут авторизованого економічного оператора», - наголосила Міністр.

Крім того, Оксана Маркарова акцентувала увагу на низці заходів, яких уряд вживає для зниження частки непрацюючих кредитів (NPLs) у банках державного сектору, і підкреслила, що сьогодні Міністерство фінансів опублікувало перший звіт питання про стан роботи з непрацюючими кредитами і надалі звітуватиме про прогрес щоквартально. Разом з тим, Міністр озвучила основні завдання та виклики, які стоять перед Урядом на шляху до повного виконання Україною її зобов’язань перед Європейським Союзом.

Зі свого боку, віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс висловив підтримку зусиль українського Уряду у напрямку реалізації пріоритетних реформ та виконання зобов’язань згідно програми макрофінансової підтримки.

«Ми розуміємо важливість отримання Україною наступного траншу ЄС, особливо з огляду на високий рівень боргового навантаження та виплат за зовнішніми зобов’язаннями, які повинні бути здійснені Україною найближчим часом. Тому важливо забезпечити ухвалення парламентом законопроектів, необхідних для реалізації заходів, передбачених програмою, зокрема про авторизованого економічного оператора та протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом. Загалом же, ми бачимо прогрес у більшості напрямків і, щойно Україна виконає взяті на себе зобов’язання, готові рухатись далі у підтримці її макрофінансової стабільності та реформ», - заявив Валдіс Домбровскіс.

Наступний візит місії Європейського Союзу з оцінки виконання Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС запланований на 13-15 березня 2019 року.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити