Європейський Парламент схвалив надання Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги

6/13/18

Сьогодні Європейським Парламентом схвалено законодавчу пропозицію Європейської Комісії щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги Україні.

Нова програма передбачатиме допомогу Україні у сумі до 1 млрд. євро з метою підтримання подальшої економічної стабілізації та програми суттєвих реформ. Кошти виділятимуться двома траншами у формі позик.

Європейська Комісія внесла пропозицію щодо нової програми на розгляд Європарламенту та Ради ЄС у березні цього року за запитом Міністра фінансів України та у розвиток попередніх домовленостей, досягнутих під час двосторонньої зустрічі Президента України Петра Порошенка з Президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі (23 листопада 2017 р.).

Нова програма буде доповнювати попередні три операції макрофінансової підтримки Європейського Союзу, які були реалізовані з моменту настання кризи у 2014 році і в рамках яких Україні було виділено 2,8 млрд. євро.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити