Єврокомісія виділяє 500 млн євро макрофінансової допомоги для України

11/30/18

Сьогодні Європейська Комісія оголосила, що надасть Україні перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС у сумі 500 млн євро. Кошти мають надійти в середині грудня.

Для отримання макрофінансової допомоги від ЄС Україна має виконувати ті вимоги, які висуває Євросоюз. Цей перелік включає реформи у цілій низці секторів економіки та державного управління - від системи управління державними фінансами до реформи енергетичного сектору і податкової системи.

«Європейський Союз допомагає Україні здійснювати реформи, які критично важливі для нашого подальшого розвитку та стійкого економічного зростання. Міністерство фінансів вдячне за цю підтримку і сьогоднішнє рішення Європейської комісії. Воно свідчить, що прогрес України очевидний для наших міжнародних партнерів. Наша задача зробити позитивний ефект від реформ помітним для кожного громадянина України», - сказала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Макрофінансову підтримку України Європейський Союз надає у вигляді позик. Точна відсоткова ставка траншу буде відома під час виходу Європейської комісії на зовнішній ринок запозичень, але не перевищуватиме 2%. Кошти надійдуть у державний бюджет.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити