Є-data оприлюднив дані про кошти, які було витрачено у 2017 році державними установами

9/15/17

Сьогодні у Міністерстві фінансів відбулась прес-конференція, присвячена другій річниці проекту бюджетної прозорості "Є-Data". Під час заходу команда проекту розповіла про успіхи розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у розкритті інформації, яку вимагає оприлюднювати Закон України «Про відкритість використання публічних коштів».

Перший зуступник міністра фінансів Оксана Маркарова принагідно оголосила, що з 15 вересня 2017 року Єдиний портал використання публічних коштів переведений Міністерством фінансів в промислову експлуатацію. Це означає, що у розпорядників державних коштів більше нема ніяких перешкод для виконнання вимог закону, а також виправдання у вигляді «тестової експлуатації» для уникнення відповідальності за неоприлюдення договорів, актів та звітів.

«Є-Data.gov.ua - це фундамент для управління публічними фінансами, - зазначила Оксана Маркарова. - Ми зробили черговий важливий крок для впровадження наступного модулю «Відкритий бюджет» для громадськості».

Як нагадав керівник проекту Є-data Олександр Щелоков, «портал e-data.gov.ua – це парасолька для двох модулів: SPENDING та OPENBUDGET. Перший модуль стосується використання публічних коштів. Модуль OPENBUDGET (відкритий бюджет) міститиме більше інформації про бюджет: в першу чергу, доходи, деталізацію за статтями та програмами. Коли ці два модулі запрацюють разом, ми, нарешті, отримаємо реальний інструмент оцінки ефективності управління державними коштами. Окрім того, звітність Державної казначейської служби, Міністерства фінансів та розпорядників необхідно зробити зрозумілою для громадян та зручною в користуванні. Лише тоді можна отримати соціальний ефект».

Олександр Щелоков повідомив також, що команда Є-Дата відвідала з тренінгами 23 області, щоби навчити користуватися порталом не тільки розпорядників, які мають наповнювати його інформацією, але й журналістів та громадськтх активістів, які використовують її у своїй діяльності. «Ми вже вчетверте проводимо конкурс «Є-Розслідування», який популяризує використання e-data.gov.ua, 007.org.ua та інших ресурсів відкритих державних даних для викриття корупції. Наразі триває також конкурс «e-Data Рейтинг», який заохочує мерів міст до якісного наповнення бази», - зазначив він.

Водночас введення в промислову експлуатацію ресурсу e-data.gov.ua дозволить Україні у 2018 році увійти в ТОП-20 країн світового рейтингу відкритості даних GlobalOpenDataIndex.

«У світових рейтингах за 2016-й рік Україна значно покращила свої позиції. Країна піднялася на 23 сходинки - до 31 місця у GlobalOpenDataIndex та на 18 позицій - до 44 місця у OpenDataBarometer. Ключову роль у цьому відіграв портал Є-data, що відкриває громадськості найактуальнішу інформацію про використання публічних коштів, - зазначив Андреас Бруннбауер, заступник керівника проекту «Ефективне управління державними фінансами» GIZ. – Уряди Німеччини і Великобританії продовжують підтримувати реалізацію нової стратегії реформи системи управління державними фінансами 2017-2021, яка, зокрема, передбачає інтеграцію порталу з іншими інструментами e-governance, як-от, наприклад, ProZorro. Інтеграція з іншими системами та подальший розвиток Є-data може підняти Україну до ще більш високих позицій в міжнародних рейтингах».

Довідково:
Єдиний веб-портал використання публічних коштів e-data.gov.ua почав працювати 15 вересня 2015 року згідно з Законом «Про відкритість використання публічних коштів». Сьогодні на ньому можна знайти інформацію про понад 20,6 млн договорів, актів та звітів. Кількість відвідувань порталу зросла з 0,5 млн. у 2015 році до 11 млн. у 2017-му. Сьогодні e-data.gov.ua - одне з основних першоджерел офіційної інформації для журналістів та громадських активістів, які займаються розслідуваннями.
Це єдиний портал в Україні, який повністю відповідає міжнародним стандартам OpenData, тобто містить інформацію в машинозчитувальному форматі.

Завантажити презентацію

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити