Громадська рада Мінфіну підтримала створення Відкритого бюджету для громадськості (Open Budget)

11/29/17

29 листопада відбулось засідання Громадської ради Міністерства фінансів, де Перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова презентувала модуль порталу e-Data – Open Budget (Відкритий бюджет для громадськості). Також були підведені також підсумки роботи проекту Є-data 10 місяців 2017 року. Громадською радою Міністерства фінансів було погоджено та підтримано бачення, технічне завдання та стратегію розвитку публічної частини системи «Прозорий бюджет», яка буде розміщено на порталі e-data.gov.ua.

Концепція створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет» була схвалена Кабінетом Міністрів України, і це стало природнім продовженням реформи управління державними фінансами, фундаментом якої є проект Міністерства фінансів Є-data. На сьогодні портал e-data.gov.ua - найбільша база відкритих даних у секторі публічних фінансів. На порталі щоденно оновлюються трансакції Казначейства та регулярно звітують розпорядники та одержувачі бюджетних коштів.

Під парасолькою порталу будуть знаходитись два модулі - spending та open budget. Перший модуль (spending) - про використання бюджету та платежі державних установ. Другий модуль (open budget) доповнить витрати дохідною частиною, розписом бюджету за секторам, програмам та регіонам. З відкриттям даного розділу громадськість отримає інформацію про збалансованість державного та місцевих бюджетів, про ефективність використання публічних коштів. Модуль забезпечить можливість контролю плану та факту в бюджетних процесах.

Розробкою стратегії, дизайну та архітектури порталу займається проектна команда Є-data під керівництвом керівника проекту Олександра Щелокова. Розробником та адміністратором нового модулю стане ДУ «Відкриті публічні фінанси», яка на сьогодні адмініструє портал e-data.gov.ua.

Презентація про підсумки роботи проекту Є-data

Презентація Відкритого бюджету для громадян (Open Budget)

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити