13 липня у РПР відбувся круглий стіл щодо ключових показників ефективності (КРІ) для Державної фіскальної служби. У заході взяли участь Голова проектного офісу реформ Яна Бугрімова, народний депутат Андрій Журжій, експерти РПР, представники Інституту податкових реформ, а також інших громадських організацій.
У ході зустрічі Голова проектного офісу Яна Бугрімова презентувала перелік ключових показників ефективності (КРІ) для ДФС, які Мінфін розробив спільно з бізнесом, експертами, Інститутом податкових реформ, Науково-дослідним інститутом фіскальної політики. Показники ефективності будуть основними направляючими у реформі ДФС.
Навіщо Мінфін розробив КРІ для ДФС?
Результатом реформи ДФС має бути реальний ефект, відчутний для бізнесу. Для того, що виміряти цей ефект треба встановити конкретні задачі по кожному з основних напрямків. Це і є КРІ. Це також дозволить чітко слідкувати за їх виконанням.
Що конкретно дадуть КРІ?
Виконання KPI дозволить:
- перетворити ДФС з карального на сервісний орган;
- зменшити кількість перевірок та необґрунтованих нарахувань, при цьому підвищити ефективність захисту інтересів держави;
- забезпечити більш об'єктивний розгляд скарг щодо адміністративного/апеляційного оскарження;
- підвищити якість роботи ДФС стосовно порушників закону і одночасно збільшити надходження до бюджету;
- скоротити кількість позапланових перевірок;
- зменшити присутність людського фактору та можливостей для корупції;
- скоротити кількість необґрунтованих кримінальних проваджень;
- забезпечити збільшення податкових надходжень згідно із законодавством.
«Спільно з нашими партнерами ми вже розробили ключові показники ефективності для ДФС. Тепер ми дамо цим показникам числове вираження, щоб чітко контролювати виконання та запустимо в роботу», - зазначила Голова проектного офісу Яна Бугрімова.