Два роки роботи «Єдиного вікна» на митниці

8/1/18

1 серпня виповнюється 2 роки з моменту впровадження на митниці інформаційної системи «Єдине вікно».

Це один з важливих антикорупційних кроків, який мінімізує людський фактор при прийнятті рішень контролюючими органами, стимулює їх перехід на європейські принципи здійснення державного контролю та сприяє міжнародній торгівлі.

У чому суть?

Міністерство фінансів розробило концепцію створення та функціонування інформаційної системи «Єдине вікно».

Це електронна система обміну даними, яка дозволяє різним службам контролю та митниці в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж в процесі його митного контролю. Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах ставляться електронні відмітки у спільній базі даних.

На даний час, у середньому 85% вантажів оформлюється через систему «Єдиного вікна».

Що далі?

Запровадження «Єдиного вікна» у повному обсязі є одним із пріоритетів роботи Міністерства фінансів. Суттєвим кроком у розвитку «Єдиного вікна» стало ухвалення 5 липня 2018 року Закону № 7010, прийнятого за ініціативи народних депутатів О. Кришина, Н. Южаніної, Т. Острікової. Міністерство фінансів очікує, що закон з пропозиціями Президента України буде найближчим часом розглянутий Верховною Радою України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити