Договори бюджетних розпорядників стали відкритими для громадського контролю

3/16/18

Уперше громадськості відкривається інформація щодо фактичного стану виконання домовленостей між розпорядниками публічних коштів та їх контрагентами. Відкритий доступ до договорів, додаткових угод, специфікацій та актів надає можливість дізнатися про предмет публічних контрактів, його вартість, а також і проаналізувати патерни попиту серед бюджетних установ.

Команда розробників ДУ «ВПФ» зробила портал використання публічних коштів Spending.gov.ua першою та єдиною платформою в Україні з повністю структурованими даними у сфері публічних фінансів. Це означає, що за допомогою автоматизованого доступу з використанням API користувачі зможуть експортувати дані та створювати сервіси для громадського контролю за виконанням угод, аналізу доброчесності транзакцій та податкової політики розпорядників.

«Відкриття бази договорів розпорядників – це великий крок для аналізу використання бюджетних коштів, який стане ефективним інструментом контролю громадськості за фінансовою діяльністю публічних розпорядників. Упевнені, що в перспективі така відкритість даних оптимізує виконання посадових обов’язків розпорядників», – наголосила Оксана Маркарова, Перший заступник Міністра фінансів.

«Сьогодні ми відкрили тестову експлуатацію доступу до договорів публічних розпорядників на модулі Spending порталу Є-дата. Команда ДУ «ВПФ» планує також запустити параметричне API, що зробить використання даних ще зручнішим. Зокрема, це також надасть можливість розпорядникам розмістити систематизовану інформацію щодо транзакцій та документів вже на власних порталах, це зробить організації ще більш відкритими та зрозумілими для загалу. Більш того, сподіваємось на співпрацю з ProZorro та ДКСУ задля створення унікального id-договору», – говорить Олександр Комареус, СЕО ДУ «Відкриті публічні фінанси».

Як адміністратор платформи ДУ «ВПФ» також надає консультаційні послуги розпорядникам публічних коштів щодо підвищення якості наданої інформації, адже відповідальність за неї, насамперед, стосується керівників та одержувачів публічних коштів.

Довідка про ДУ «Відкриті публічні фінанси»

Державна Установа «Відкриті публічні фінанси створена наказом Міністерства фінансів України від 30.01.2017 № 18 з метою забезпечення ефективного супроводження проектів, що стосуються відкритих публічних фінансів, реалізації концепції створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет», а також підтримки, адміністрування та супроводження всіх інших проектів та програм у сферах відкритих даних, державних реєстрів та порталів, інших проектів та програм, що передбачають впровадження програмних засобів з використанням інструментарію управління державними фінансами та відкритих даних.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити