Для працівників Міністерства фінансів відбувся унікальний тренінг від експертів з Казначейства США щодо ключових показників ефективності бюджетних видатків

6/2/16

31 травня та 1 червня для працівників Міністерства фінансів України відбувся тренінг щодо оптимізації ефективності видатків державного бюджету та ключових показників ефективності (КРІ). Семінар провели консультанти з офісу технічної допомоги Казначейства США Кевін Клогерті та Кен Торп.

Міністерство фінансів продовжує працювати над реформуванням бюджетного процесу, що зокрема передбачає підвищення ефективності видатків з державного бюджету. Саме тому важливо визначитись з ключовими показниками ефективності (KPI) для видатків, щоб мати змогу контролювати ефективність використання бюджетних коштів, ефективніше управляти бюджетним процесом та мати чіткі критерії оцінки управлінських рішень.

Тренінг щодо оптимізації ефективності бюджетних видатків на основі запровадження системи КРІ відбувся в Україні вперше. Тренінг проходив у рамках реалізації концепції «Прозорий бюджет» проекту Є-Дата, що була затверджена Урядом України 11 лютого 2016 року.

Метою семінару було передусім досягнення єдиного розуміння держслужбовцями системи ключових показників ефективності, які мають відповідати міжнародним стандартам. Розуміння системи КРІ дозволить розробити шляхи підвищення ефективності видатків державного бюджету. У результаті, наприкінці тренінгу було сформовано глосарій КРІ та сформульовано основні підходи адаптації української нормативної бази в цій сфері до міжнародних стандартів.

Пізніше подібні тренінги будуть проведені в інших міністерствах, а система ключових показників ефективності як частина концепції «Прозорий бюджет» буде розповсюджуватись на всі державні структури.

Експерти з Казначейства США зазначають, що в Україні занадто багато показників ефективності і вони не уніфіковані, а це несе певні загрози для якості оцінки ефективності управлінських рішень. «Щоби проаналізувати таку велику кількість показників, потрібно багато часу. Через це на якомусь етапі може відбутись втрата прозорості інформації, тому суспільству важко оцінити, яку користь та ефективність несуть наявні несистематизовані та неузгоджені КРІ для роботи державних органів», - зазначив Кен Торп.

Семінар став можливим завдяки Першому заступнику міністра фінансів України Оксані Маркаровій, команді проекту «Є-data», громадськості та офісу технічної допомоги Казначейства США.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити