Держсекретар Мінфіну Євгеній Капінус провів брифінг щодо імплементації антикорупційного Закону податкових змін № 1797

5/12/17

12 травня у Міністерстві фінансів пройшов брифінг Державного секретаря Мінфіну Євгенія Капінуса на тему імлементації Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Про єдиний електронний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ

З 1 квітня Мінфін успішно запустив єдиний електронний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ, який працює за наступною адресою. Відшкодування відбувається у повному обсязі без будь-яких збоїв. Всі транзакції проводяться вчасно, як це і передбачає робота нової системи. Маніпуляції з відшкодуванням і дискримінація бізнесу через непрозорі схеми повернення ПДВ тепер є неможливими.

За час функціонування Реєстру вже відшкодовано понад 11 млрд. грн. (11 367 587 000,46 грн., що складає 39,9 %) за заявами, поданими протягом квітня та за заявами, щодо яких був присутній невідшкодований залишок станом на 1 квітня 2017 року.

Сума бюджетного відшкодування ПДВ (за Заявами, поданими після 1 квітня 2017 року), що може бути узгоджена (в «автоматичному режимі») у травні складає 9 706 142 335,33 грн. (2 869 платникам податку), а у червні – 254 320 994,15 грн. (81 платнику податку) відповідно.

Про систему припинення реєстрації ризикових податкових накладних

Зараз Мінфін спільно з ДФС тестує систему припинення реєстрації ризикових податкових накладних, аби унеможливити махінації з ПДВ. Повноцінний запуск системи відбудеться 1 липня 2017 року. З 1 квітня Система працює в тестовому режимі без фактичного зупинення реєстрації податкових накладних.

Не перевіряються такі податкові накладні:
Малого бізнесу - місячний обсяг постачання не перевищує 500 тисяч гривень;

Сумлінних платників:
- за 2016 рік, сума сплачених податків становить більше 5 млн. гривень;
- податкове навантаження більше 5% від обсягу постачання.
Накладні зареєстровані на неплатників податку.

За розрахунками, лише 2-3% платників будуть проходити перевірку на наявність критеріїв ризику

Критерії ризику, достатні для зупинення реєстрації:
Наявний “пересорт” товарів — невідповідність обсягу або відсутність придбання товару при його реалізації;
Відсутність прав на впровадження певних видів діяльності - дозвільні документи, ліцензії на здійснення відповідної діяльності;
Значні обсяги реєстрації розрахунків коригування на неплатників податку.

Реальні та очікувані результати:

  1. Запобігання появі “фіктивного” податкового кредиту: тільки за січень-лютий 2017, працівниками ДФС виявлено ~ 2 млрд. грн. зареєстрованого “ризикового” кредиту;
  2. Достовірність інформації в Системі Електронного Адміністрування ПДВ: автоматичний і хронологічний порядок бюджетного відшкодування ПДВ;
  3. Збільшення податкових надходженнь з ПДВ: ліквідація схем з ухиляння від сплати податків через “фіктивні” витрати.

Презентація "Реалізація Закону України №1797"

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити