Данилюк: «Ми будемо продовжувати консультації з Єврокомісією з метою знайти можливість збільшити суму макрофінансової допомоги»

3/7/18

Єврокомісія попередньо погодила нову Четверту програму макрофінансової допомоги Україні розміром в один мільярд євро. Про це в інтерв’ю РБК заявив Міністр фінансів Олександр Данилюк. Він також додав, що ведуться консультації щодо збільшення суми макрофінансової допомоги. Міністр фінансів підкреслив, що в даному питанні потрібно враховувати позиції обох сторін:

«Тут є дві сторони. З однієї, макрофінансова допомога повинна відповідати нашим потребам. Ми розрахували суму, і вийшли на 1,8 мільярда євро. З іншого боку, ми також не можемо не враховувати можливості Євросоюзу. Завжди є позиції двох сторін. Робота триває. Але поки мова йде про суму близько мільярда євро.» - зазначив Данилюк в інтерв’ю РБК.

Міністр також розповів про можливі умови нової програми макрофінансової допомоги Україні:

“Зараз ми знаходимося на етапі обговорення умов нової програми, в яку можуть увійти невиконані умови попередньої програми. Серед них - і вирішення проблеми з перевіркою електронних декларацій.Щорічно подається понад півтора мільйона декларацій. З них НАЗК встигає перевірити всього пару сотень декларацій, тому що людині швидко перевірити таку кількість документів ретельно неможливо.”

Данилюк також нагадав, що зрив саме цієї умови призвів у минулому році до неотримання третього траншу від ЄС у 600 мільйонів євро. Тому, за його словами, потрібно не допустити цього в рамках нової програми.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити