Цільова команда з податкової реформи провела зустріч з представниками тютюнової галузі

5/21/15

15 травня 2015 року відбулося засідання індустріальної комунікаційної платформи Цільової команди з податкової реформи при Національній раді реформ з представниками тютюнової галузі. На зустрічі були присутні представники Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби України, профільного комітету Верховної Ради України, зокрема:

· Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України, заступник керівника Цільової команди з проведення податкової реформи;

· Андрій Журжій, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

· Юрій Романюк, заступник директора Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів;

· Ірина Мельник, заступник начальника управління Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФСУ;

· Людмила Слаутіна, заступник директора Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФСУ;

Тютюнову галузь, що у 2014 році сплатила понад 18 млрд. грн. акцизного податку, представляла генеральний директор Асоціації виробників тютюнової продукції «Укртютюн» Валентина Хоменко та спеціалісти компаній «ФіліпМоррісУкраїна», «ДжейТіІнтернешнл Компані Україна», «Бритіш Американ Тобакко Україна», «ІмперіалТобако Юкрейн».

«Метою нашої зустрічі стала необхідність обговорити важливі питання у сфері регулювання та оподаткування тютюнової галузі та віднайти можливі шляхи для вирішення проблемних питань і мати змогу виправити їх при розробці податкової реформи», - сказала з приводу засідання заступник Міністра фінансів Олена Макеєва.

Зокрема, представники галузі висловили стурбованість ініціативою щодо передачі конфіскованої нелегальної тютюнової продукції на потреби Міністерства оборони України, що міститься у законопроекті №1404 та вважають, що дана ініціатива порушує вимоги діючого законодавства, згідно з яким конфіскована нелегальна продукція підлягає знищенню, та може створити прецедент з легалізації обігу контрабандної та фальсифікованої підакцизної продукції. Генеральний директор Асоціації виробників тютюнової продукції «Укртютюн» Валентина Хоменко наголосила, що реалізація даної ініціативи призведе до зростання нелегального ринку тютюнової продукції та суттєвих втрат державного бюджету у вигляді недоотриманих податків.

Також учасники зустрічі представили консолідовану аргументовану позицію щодо законопроекту №2820, який, серед іншого, пропонує зміни у регулюванні виробництва, маркування та упаковки тютюнової продукції. Сторони погодились, що законопроект за змістом належить до компетенції Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, та мусить в першу чергу розглядатись саме ним.

Говорячи про оподаткування тютюнової продукції, присутні одностайно наголосили на необхідності провадження довгострокової, передбачуваної акцизної політики, яка б мала на меті наближення ставок акцизного податку на тютюнову продукцію до європейського рівня, але при цьому враховувала б досвід сусідніх країн, девальвацію гривні та купівельну спроможність українців.

На думку представників галузі, підвищення ставок акцизного податку до європейського рівня повинно відбуватись поступово та з урахуванням основних ризиків. Виробники акцентували увагу цільової команди на досвіді країн Східної Європи, яким для цього знадобилось від 12 до 15 років після вступу у ЄС.

Учасники зустрічі вважають за необхідне дотримуватись положень Податкового та Бюджетного кодексів про незмінність ставок акцизу протягом року та завчасне прийняття рішень про підвищення податку.

Крім того, було запропоновано поступово відмовитись від передплати акцизного податку, як від практики, що суперечить механізму оподаткування згідно ПКУ та не відповідає вимогам європейського законодавства; залишити незмінною вартість акцизної марки та сприяти запровадженню електронної акцизної марки; адаптувати класифікацію тютюнових виробів до Директиви Ради ЄС 2011/64, виключивши код 2401 з переліку підакцизних товарів; проаналізувати переваги та недоліки місцевого п’ятивідсоткового податку на реалізацію підакцизних товарів, запровадженого у січні 2015 року.

«Ми вітаємо відкритість команди з проведення податкової реформи та її готовність приймати прагматичні і зважені рішення», зазначила Валентина Хоменко.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити