Цільова команда з податкової реформи обговорила проблемні питання оподаткування з фармацевтами

6/26/15

19 червня цільова команда з податкової реформи Національної ради реформ провела індустріальну платформу за участі вітчизняних та іноземних представників фармацевтичного сектору.

У зустрічі взяли участь заступник Міністра фінансів Олена Макеєва, директор департаменту Методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України Неля Привалова, радник Міністра економіки Дмитро Романович та представники фармацевтичного сектору – вітчизняні та міжнародні виробники, оптові дистриб’ютори, роздрібні мережі.

Присутність на зустрічі представників всіх рівнів постачання ліків населенню – від виробників до аптечних мереж – надало можливість обговорити питання регуляції цін на фармацевтичну продукцію, оподаткування, ліцензування, додаткових вимог до виробників, імпортерів та дистриб’юторів.

Учасники розуміють необхідність дотримання балансу між інтересами пацієнтів (велика тривалість та краща якість життя), держави (здорове працездатне населення, передбачувані та сталі видатки на охорону здоров‘я, надійне постачання ліків) та бізнесу (можливість мати рентабельний бізнес, швидкий доступ до інновацій, повернення інвестицій в інноваційні ліки та прозорі правила гри в галузі).

Під час зустрічі також обговорювалися питання стимулювання розвитку вітчизняного виробництва ліків в Україні: стратегії та тактики, строків та вимог часу, перспектив та ризиків. Представники ринку вважають за необхідне побудувати ефективний діалог між представниками державних органів влади та фармбізнесу шляхом створення постійної платформи, на якій буде обговорюватись усе коло питань, які хвилюють ринок, в тому числі у сфері оподаткування, з наступним винесенням на розгляд робочих груп пропозицій щодо змін в законодавстві.

За експертними оцінками, тіньова економіка у фармацевтичній галузі складає 40% від загального обсягу ринку. Перше на чому наголосили представники фармацевтичного ринку - непрозорість процедури закупівлі спирту у державних монополій та необхідність якнайскоріше переглянути валютні обмеження, особливо в сучасних умовах, коли вага імпортних ліків на ринку споживання в Україні переважає.

Представники ринку зазначили нестабільність податкового законодавства та необхідність удосконалення окремих норм Податкового кодексу, які, на їх думку, стримують розвиток галузі. Зокрема, було наголошено на необхідності удосконалення положень Кодексу, які регулюють питання оподаткування постійних представництв і, на думку суб’єктів ринку, є застарілими, а також високому податковому навантаженню на фонд заробітної плати. Крім того, вимагає покращення податкове адміністрування, і в першу чергу – налагодження ефективного діалогу з митною службою у питанні визначення митної вартості імпортних ліків. До того ж, окремою темою для обговорення стало питання невідшкодування ПДВ, яке впливає на роботу підприємств фармацевтичного сектору.

Підсумовуючи, учасники зустрічі відзначили важливість фармсектору для держави та відповідальне ставлення фармбізнесу до виконання обов‘язків щодо регуляторних вимог та сплати податків. Але безумовно, найбільш гострою є необхідність подальшого спільного та комплексного діалогу за активної участі представників МОЗ, Мінекономрозвитку, Мінфіну, ДФС, Національного банку України та народних депутатів з метою напрацювання стратегії розвитку всієї галузі, ефективних рішень як для держави, так і вітчизняних та іноземних інвесторів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити