IFC розпочинає оцінку та структурування фінансового інструмента для входження в капітал Укргазбанку

2/3/19

Міністерство фінансів, IFC та державний АБ «УКРГАЗБАНК» розпочинають оцінку та структурування фінансового інструмента для входження IFC в капітал банку, що було анонсовано під час Світового економічного форуму у м. Давос.

Такий прогрес став можливим внаслідок успішного виконання Міністерством фінансів України та Укргазбанком умов підписаного у листопаді 2017 року тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримки приватизації (продажу) банку.

Згідно з Меморандумом, IFC сприяла Укргазбанку у зміцненні корпоративного управління, забезпеченні його операційної незалежності та подальшому вдосконаленні сталої банківської моделі, заснованої на комерційній доцільності.

«Це надважливий етап реалізації Засад стратегічного реформування державного банківського сектору, розроблених Мінфіном спільно з міжнародними фінансовими інституціями, - сказала Міністр фінансів Оксана Маркарова. - Входження IFC в капітал Укргазбанку стане потужним сигналом для міжнародних інвесторів, і сприятиме подальшому розвитку банківської системи в цілому».

Успішна кооперація державного банку та міжнародної фінансової організації вже дозволила реалізувати більше 145 проектів у сфері чистої енергетики з використанням біопалива, гідроенергії, сонячної та вітряної енергії із загальною потужністю об’єктів 866 мегават, а це чверть від усіх потужностей ВДЕ в Україні.

Завдяки цим проектам зменшення викидів СО2 склало понад 1 млн тон щорічно.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити