​ Німецькі експерти з питань державних фінансів продовжили ділитися досвідом в сфері оподаткування алкогольних напоїв та тютюнових виробів

7/25/18

10-12 липня 2018 року компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела фаховий семінар на тему «Право з оподаткування тютюнових виробів. Вимоги Директиви 2011/64/ЄС. Пропозиція змін до Директиви Ради 92/83/ЄЕС з гармонізації структури акцизних податків на спирт та алкогольні напої. Державна монополія на виробництво та продаж спирту в Німеччині» для представників Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, ДННУ «Академія фінансового правління», Держаної фіскальної служби України та НУ ДФС (Науково-дослідний інститут фіскальної політики), Антимонопольного комітету України та компанії ПрАТ «Філіп Морріс Україна».

Метою заходу є обговорення права з оподаткування тютюнових виробів, вимог директив з гармонізації структури акцизних податків на спирт та алкогольні напої, державної монополії на виробництво та продаж спирту в Німеччині з урахуванням досвіду Федерального міністерства фінансів Німеччини (м.Бонн) та Генеральної митної дирекції (м.Берлін).

Учасники розглянули низку проблемних питань та запитів, які наразі є в їх інституціях стосовно вище зазначених тем, провели інтенсивні дискусії, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє.

Семінар провели німецькі експерти з питань державних фінансів від GIZ пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії. Експерти є досвідченими фахівцями та практиками в сфері акцизного законодавства та аудиту і працюють в Федеральному міністерстві фінансів Німеччини (м.Бонн) та Генеральній митній дирекції (м.Берлін).
Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили наступні тематичні питання:

Право з оподаткування тютюнових виробів:

Вимоги Директиви 2011/64/ЄС (Директива про структуру і ставки акцизних податків на тютюнові вироби);
• Предмети оподаткування;
• Імплементація Директиви 2011/64/ЄС (Директива про структуру і ставки акцизних податків на тютюнові вироби) у німецьке законодавство з оподаткування тютюнових виробів;
• Предмети оподаткування;
• Виникнення податкового зобов’язання;
• Податковий тариф;
Пропозиція змін до Директиви Ради 92/83/ЄЕС з гармонізації структури акцизних податків на спирт та алкогольні напої;
Державна монополія на виробництво та продаж спирту в Німеччині в контексті європейського права у сфері державної допомоги:
• Причини скасування державної монополії на виробництво та продаж спирту в Німеччині
• Основні аспекти завершення дії державної монополії на виробництво та продаж спирту до кінця 2017 року
• Аналіз і прогноз.

Довідка:

Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити