ЄБРР вирішує питання енергоефективності громадських будівель в Україні

12/13/13

ЄБРР вирішує питання енергоефективності громадських будівель в Україні

Пілотний проект у Дніпропетровську
встановить нормативно-правову базу для майбутніх інвестицій

-------------------------

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит у розмірі до 10 млн. євро, який у майбутньому може бути збільшено до 20 млн., на фінансування заходів з підвищення енергоефективності громадських будівель у Дніпропетровську, одному з найбільших муніципалітетів України.

Проект, який спільно фінансується за рахунок гранту в розмірі 2,5 мільйона євро, наданого Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P)*, в якому ЄС є найбільшим донором, встановить пілотну схему нормативних і договірних механізмів для фінансування контрактів на забезпечення енергоефективності через приватні компанії та банки.

Очікується, що цей пілотний проект стане корисним для відтворення подібних проектів по всій Україні, де багато інших муніципалітетів уже висловили свою зацікавленість у такій ініціативі. Житловий фонд у країні налічує понад 10 мільйонів будівель і є одним із найбільших у Європі. Значну частину цього фонду складають громадські будівлі, зокрема, житлові будинки, які не отримували достатніх інвестицій десятиліттями. Дніпропетровськ, у якому знаходиться понад 700 громадських будівель, стане першим муніципалітетом у країні, де будуть випробовуватися контракти на забезпечення енергоефективності. Місто прагне залучити приватних підрядників до планування, фінансування та реалізації енергозберігаючих заходів, вартість яких буде покрита завдяки досягнутій економії енергії.

Банк надасть кошти Дніпропетровській муніципальній енергосервісній компанії (ДМЕСКО), комунальному підприємству, спеціально створеному з метою підготовки та виконання проектів у галузі енергоефективності в Дніпропетровську. ДМЕСКО спрямує кредит на фінансування заходів підвищення енергоефективності, які будуть здійснені приватними енергосервісними компаніями (ЕСКО). В обмін на надання цих інвестицій, місто сплачуватиме ДМЕСКО еквівалент повної економії енергії, досягнутої в результаті запровадження цих заходів.

Технічна допомога для проекту була надана урядом Чеської Республіки, Шведським агентством з міжнародного співробітництва та Спеціальним фондом акціонерів ЄБРР. Вона буде використана для підготовки документації по контрактах на енергозберігання, проведення тендерів, а також узгодження новостворених керівних документів із законодавством України.

ЄБРР – найбільший фінансовий інвестор в Україні. На 30 листопада 2013 року Банк виділив понад 8,7 млрд. євро (11,9 млрд. дол. США) для 318 проектів в Україні.


ЄБРР, власниками якого є 64 країни та дві міжнародні організації, підтримує розвиток ринкової економіки та демократії. Слідкуйте за нашою діяльністю на веб-сайті, у Facebook і Twitter.

* Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P) – це багатосторонній донорський фонд обсягом 90 млн. євро, яким керує ЄБРР і який призначено для стимулювання інвестицій в галузі енергоефективності в Україні та інших країнах Східної Європи. Фонд було створено з ініціативи уряду Швеції під час її головування в Європейському Союзі (ЄС) в 2009 році. E5P доповнює кредити в сфері енергоефективності, надані фінансовими інститутами, зокрема, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, Північною екологічною фінансовою корпорацією та Групою Світового банку. Донорами E5P є ЄС і США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція та Україна.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити