Портал прозорих бюджетних витрат єДата

Публічні кошти – це гроші бюджету, тобто гроші платників податків. Це Ваші гроші, і Ви маєте право їх контролювати.

Повна прозорість державних фінансів
Мінфін започаткував та продовжує впроваджувати революційний проект «Є-Data». Є-Data – це IТ-платформа, яка має на меті забезпечити повну прозорість державних фінансів. Тепер абсолютно кожен громадянин має відкритий доступ до державних платежів та може їх перевірити.

Проект Є-Data збудовано на системі “модулів”, які містять інформацію про різні типи транзакцій та договорів. Модуль spending.gov.uaвідкриває доступ до повної і вичерпної інформації про утворення, розподіл та використання публічних коштів

Що вже зроблено?


Сам запуск порталу Є-Data надав громадськості інструмент прямого контролю над державними коштами.

- на порталі оприлюднено вже понад 30 000 000 трансакцій Державної Казначейської служби і понад 9 000 000 договорів, актів та звітів розпорядників бюджетних коштів. «Є-data»— найбільша відкрита база даних з публічних фінансів в Україні.
- доступна інформація про використання коштів державного і місцевих бюджетів
- ви можете перевірити інформацію від суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.
- портал є надійним інструментом для журналістських розслідувань
- завдяки запуску першого модуля проекту Україна піднялася в світовому рейтингу Global Open Data Index на 54 місце з 122 країн світу.

Що це дає?

- надає можливість кожному контролювати бюджетні процеси та виконання бюджетних коштів
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів
- зменшення вірогідності зловживань та вчинення корупційних дій на всіх етапах бюджетного процесу
- підвищення міжнародного рейтингу України за Індексом відкритості бюджету

Що далі?

- Ми завершуємо процес інтеграції систем ДКСУ, Prozorro та Є-data — це забезпечить повний цикл конкретного договору: від тендерної заявки через договори до актів виконаних робіт і визначених банківських рахунків.

- Для зручності обробки і аналізу інформації ми створили API, за яким вже отримали 63 000 000 звернень, а восени буде реалізовано другий модуль — він надасть доступ не тільки до бази трансакцій, але й до всіх договорів та актів, оприлюднених на порталі.

- Також «Є-data» покращить свою пошукову систему та відкриє автоматизований доступ до реєстру службових кабінетів.

- У 2017 році ми плануємо створити повноцінну групу підтримки порталу з багатоканальною гарячою лінією для консультування розпорядників.

- До 2018 року планується забезпечити повний функціонал Інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет», яка своєю чергою торкнеться змін бюджетних процесів Міністерства фінансів, автоматизації систем ДФС та Казначейства, автоматизації систем обліку та звітності на місцевих рівнях.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити