Аудиторська реформа

Підвищення якості надання аудиторських послуг до європейського рівня сприятиме зміцненню фінансової стабільності національної економіки, покращенню інвестиційного клімату, спрощенню виходу вітчизняних виробників на світові ринки, а також відкриє українським аудиторам доступ на європейські ринки.

Окрім того, Уряд взяв зобов’язання реформувати інститут аудиту на виконання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, оскільки існуюча система регулювання аудиторської діяльності в Україні суперечить європейському законодавству.

Міністерством фінансів України розроблено модель реформи ринку аудиторських послуг, яка викладена в новому законопроекті «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Законопроект був розроблений за участі експерта ЄС та підтриманий Світовим банком, Єврокомісією та регуляторними органами. В законопроекті викладено ключові моменти щодо міжнародних стандартів аудиту, котрі повинні застосовувати аудитори та суб’єкти аудиторської діяльності.

Також, в документі вперше чітко визначено пряме застосування МСА. Так само, як і Директива 2014/56/ЄС, законопроект містить норми, аналогічні окремим положенням міжнародних стандартів. Це має забезпечити гармонізацію законодавства на засадах міжнародних стандартів, незалежно від тривалості перехідного періоду до безпосереднього їх застосування в ЄС.Ознайомитись з брошурою «Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг» можна тут

Останні оновлення по цій темі

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити