Механізм розширеного фінансування

Чотирирічна програма Механізм Розширеного Фінансування (Extended Fund Facility - EFF) обсягом $17,5 млрд. є головною складовою плану Міністерства фінансів зі стабілізації економіки України та закладання підвалин для відновлення її зростання, починаючи з 2016 року.

Прийнята рішенням Ради Директорів МВФ 11 березня 2015 року, EFF замінила собою програму Фонду Stand-by, що була надана Україні 30 квітня 2014 року.

Механізм Розширеного Фінансування покликаний підвищити рівень резервів Національного банку України, запобігти відтоку капіталу, посилити заходи, прийняті Урядом для стабілізації платіжного балансу країни, та допомогти Україні подолати структурні проблеми в її економіці завдяки проведенню назрілих реформ.

Зокрема, в рамках програми EFF Україна вже здійснила ряд ключових змін у сфері енергетики, банківського сектору, незалежності Національного банку, оздоровлення державних фінансів, реформування сектору державних підприємств та боротьби з корупцією. В тому числі: Закон про розбудову інституційної спроможності НБУ (541-VIII від 18.06.2015), що значно посилив незалежність та ефективність Національного Банку; Закон «Про ринок природного газу» (329-VIII 09.04.15), який посилює захист споживачів, а також створює рівні правила для учасників ринку; Закон про ФГВФО (515-VIII від 16.06.2015), який значно посилює захист вкладів громадян та полегшує доступ до депозитів у проблемних банках; Зміни до Закону "Про запобігання корупції", згідно з якими держслужбовці зобов’язуються надавати у повну інформацію про доходи та майно.

Виконання цих заходів надало Україні можливість отримати перші два транші в рамках EFF на загальну суму 6.7 млрд. дол. США Перший транш на суму $5 млрд. було надано у березні 2015 року і спрямовано на нагальні бюджетні потреби та на відновлення золотовалютних резервів Національного банку. Зокрема, надання цього траншу дозволило одразу збільшити резерві вдвічі (з близько 5 до майже 10 млрд. дол. США). 1.7 млрд. дол. США другого траншу, які були перераховані у серпні 2015 року, повністю пішли на поповнення резервів НБУ, що допомогло посилити стабільність на валютному ринку країни.

Співпраця України з МВФ в рамках програми Механізм Розширеного Фінансування також є умовою для надання їй іншої двох- та багатосторонньої міжнародної фінансової підтримки обсягом понад 7,2 млрд. дол. США на протязі півтора року.

Ключові факти про програму:

• Відсоткова ставка по кредиту EFF складає 3.05% річних Для порівняння, середня ставка за кредитами, які активно залучала Україна впродовж 2010-2013 років, складала в середньому близько 8%. • Кредит надається на 10 років, перші п’ять з половиною років складає пільговий період.
• Виплати по кредиту відбуваються щоквартально.

Останні оновлення по цій темі

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити