Плата за користування надрами

Ця категорія рентної плати має дві складові - рентна плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин та рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин.

Платниками рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, є юридичні та фізичні особи, які використовують надра у межах території України з метою зберігання природного газу, винних виробів, вирощування рослин тощо.

Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, встановлюються залежно від корисних властивостей надр і ступеня екологічної безпеки під час їх використання. Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані як підприємці, які набули права користування надрами.

Ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин установлюються у відсотках від вартості товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити