Budget reform

Мінфін змінив підхід до бюджетування.

Тепер бюджет формується не від видатків та побажань, а від доходів та реальних можливостей.

За допомогою змін у фінансуванні бюджетних програм Мінфін ініціює системні реформи у цілому ряді галузей, наприклад, освіта та наука, охорона здоров’я та соціальна сфера.

При розробці проекту держбюджету Мінфін керується такими принципами:

1. РЕАЛІСТИЧНИЙ

Уряд не надуває і не приховує доходи. Всі видатки мають бути підтверджені доходами. Це запорука збалансованості бюджету.

Бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без тотального підвищення податків..

Такий підхід дозволить вперше в історії країни припинити хибну практику тиску податківців на бізнес через завищені плани та припинити друкувати гроші для фінансування завищених видатків.

2. ПРОЗОРИЙ

Прогноз доходів бюджету має бути перевірений та підтверджений незалежними експертами та представниками громадянського суспільства.

Це робить процес бюджетування справді прозорим.

3. З ЧІТКО ВИЗНАЧЕНИМИ ПРІОРИТЕТАМИ

Уряд відмовився від хибної практики розпорошування бюджетних коштів на сотні програм, коли жодна не отримувала належного фінансування, не виконувалася і не приносила користь суспільству і економіці.

Тепер визначено конкретні сфери, які отримають пріоритетну увагу та фінансування - обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров'я, дипломатія, АПК, створення Дорожнього фонду, енергоефективність, культура і децентралізація.

4. РОЗРАХОВАНИЙ НА МАЙБУТНЄ ЗРОСТАННЯ

Уряд уперше перейшов на середньострокове публічне планування бюджету.

Основні бюджетні параметри розраховані на найближчі три роки з прогнозом на поступове зростання і відновлення економіки.

Передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат.

All updates on this topic

You can mark the parts of text you like, which will be available at the link in the address bar of your browser

You can mark the parts of text you like, which will be available at the link in the address bar of your browser